| tanyka a întrebat:

Earasi ei si itrebarea mea, dar va rog ajutati-ma ca cred ca imies din minti, azi asa o zi frumoasa inloc sa fiu fericita, mie imi stralucesc ochi si mi se fac noduri in git vreau sa pling, si in mintea mea ecoul imi repeta mereu, esti o pr. deoarece nu ai puterea sa spui verde in ochi ce te deranjeaza, in itreabarea precedenta va spusesem ca am un prieten mai mic ca mine si ca toti sunt in potriva noastra, uitati-va pina unde am ajuns cu el, mama sa nu ma place de loc si cred ca mereu ii zice sa ma lase in pace, dar eu nu vreau si imi este foarte greu sa-i zic ca il iubesc, nu stiu cred ca am inebunit nu stiu ce sa fac, el a inceput sa nu ma sune, cid eu il sun imi spune mereu ca sunt ocupat, te sun eu mai tirziu si asa ramine, stiu cama iubeste, stiu ca vrea sa fie cu mine, dar nu stiu cum sa il fac sa se dezlipesca de maicasa, sau cel putin sa ne lase in pace sa ne traim si noi viata, nu stiu cred ca imi es din minti ce sa fac ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite incearca sa vb cu mama lui sa-i explici cum sta situatiaspunei ca tu il iubesti si ca varsta nu conteaza, sint cazuri cind ea este mai mare cu 10 ani si se inteleg de minuneintr-o relatie nu varsta conteaza. Uite o alta problema ce apare in relatia voastra este mama luidaca el asculta de eaparerea mea este ca chiar si atunci cind va veti casatori tot de ea va asculta si draga mea sincer asta nu este viata, ca mama sa isi comande fiul. Tu incearca sa vb si vezi ce poti face daca nu, ia si continu sa-ti traiesti viata, nu se merita sa suferi mai ales ca esti tinara, ai sa intalnesti un alt baiat care te va pretui mai mult si va sti ce inseamna sa fii iubit. Din cate am vazut eu amicul tau nu stie acest lucru! Eu iti doresc tot binele din lume si fruntea sus, nu se merita sa suferi din asa ceva, va veni,, Soarele si pe strada ta,, important este sa ai rabdare si sa nu disperi.Noroc mult si La multi ani.

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

O intamplare cu adevarat trista. Daca nu reusesti sa vorbesti cu mama lui si sa va impacati incearca la un psiholog, sunt sigur ca acel om te va ajuta foarte mult sa treci peste aceste momente grele.In unele cazuri terapia cu un psiholog ajuta ENORM, iti vei da seama ca toate problemele se rezolva, el iti va da sfaturi utile si te va sprijini. Povestea ta este trista dar sunt sigur ca exista o rezolvare! Fii TARE!

| DenissaDeea a răspuns:

Da e dureros si trist faptul ca el se pare ca nu pune pret pe relatia voastra. iar diferenta de varsta nu este un impediment intr-o relatie... daca el nu pretuieste si nu pune suflet relatiei si tu pui suflet relatiei tu crezi ca merita sa lupti singura, el ar trebui sa lupte mai mult sa fiti in preuna si sati arate ca te iubeste...gandeste-te viata e frumoasa si ti va surade cu bucurie chiar daca acum esti trista, La multi ani!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pune-l la punct acum... apoi va fi tarziu... e foarte greu... stiu cum e o vad pe prietena mea care are aceas problema... si acum a ajuns ca si nunta pe care il va avea sa fie cum vrea soacra... nu poate sa faca nimic fara sa fie soacra, baiatul adica viitorul sot e tinut sub teroare oarecum pentru ca ea de cateori cere ceva de la el se apuca si plange ca baiatul ei... in fine nu cred ca e normal sa lasi ca lucrurile sa se ajunga aici... pune piciorul in prag... spune-i iubitului tau sa aleaga sau e cu tine sau sa fie fericit cu masa... nu te lasa chiar daca il iubesti pentru ca crede-ma tie iti faci rau... o vad si pe prietena mea care plange mult, e mereu suparata din aceasta cauza... ea nu are curajul sa ii spuna sa nu il jigneasca mai bine va avea o nunta cum ea nu si-ar fi dorit... nu cred ca e normal... sau pui piciorul in prag, o sa ajungi ca soacra o sa iti coordoneze toata viata... e greu dar daca tine la tine cu adevarat va renunta la ea si te va alege pe tine (nu ma refer sa numai tina legatura cu mama lui, ci sa tina cont de ce vreti voi, tu si el restul nu conteaza )... imi pare rau si multa putere si fi tare ...crede-ma nu ai nevoie de o relatie in care soacra sa fie iubitul tau...

| zu a răspuns:

Este destul de greu.insa cred ca ai cam putine sanse, sa concurezi cu mama sa.mai incearca, poate totusi o sa va rezolvati problema.succes

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ce varsta are baiatul? Daca nu e major nu ai cum sa ii ceri sa se dezlipeasca de mama lui. Asteapta si tu pana va fi pe picioarele lui si dupa aia vedeti voi cum sta treaba.Deocamdata parintii il intretin...asa ca nu are ce sa faca.Probabil ar fi mai bine sa il lasi. Daca chiar te iubeste si nu mai poate fara tine...se va intoarce la tine.

| beba a răspuns:

Tanika, stiu ca este foarte greu. te inteleg perfect.nici nu stiu ce sfat sa iti dau.si eu am plans ca si tine cand totul in jurul meu vibra de bucurie.si la mine familia e impotriva pentru ca nu suntem de acceasi nationalitate.si noi''ne-am despartit'' din cauza lor.am incercat sa fiu indiferenta, nu pot...insa l-am lasat pe el sa faca primul pas.si ma suna de cate ori are ocazia( vorbim ore la telefon)... a facut faze numa in prima zi ca era suparat pe mine(o cearta copilareasca)insa atunci cand m-am suparat si eu pentru ca nu vorbea. el a fost cel care a intrat in panica.ca poate ma pierde si face tot posibilul sa ma tina aproape acumhappyeste greu sa fii in situatia asta, eu mai citeam cate o carte sa uit, sau munceam la slujba pana tarziu sa nu vin acasa si sa vad casa goalasadsau ma uitam la tv.la comedii, nu la filme romantice...ai grija de tine, daca doresti putem vorbi mai multe in privat, trimite-mi un mesajhappy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ia o gura de aer, incearca sa te calmezi... Din pacate... el inca nu e major... deci... parerea mea este ca... ar trebui sa tineti putin mai ascunsa relatia... De regula parintii nu ar trebui sa se implice in viata personala a copiilor lor, dar de multe ori se intampla. Incearca sa vorbesti cu el... sa vezi ce se intampla... sa vezi daca e mama lui de vina, prietenii lui, sau a cunoscut pe alta... Daca vreti, puteti tine o relatie mai secreta si va scutiti de niste comentarii inutile... Mult succes in dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau ma numesc Anamaria. dar de ce nu te place mama lui? i-ai facut ceva rau sau de ce? sau se gandeste ca fiul ei este mai frumos incat nu va potriviti? eu sunt romanca dar am un prieten din cehia si suntem impreuna aproape de un an, dar nu am probleme cu parintii mei sau ai lui.stiu doar ca doua persoane daca se iubesc nimeni si nimic nu ai poate desparti.asa ca stai linistita, mai bine scrie-i un sms ca il iubesti si ca tii foarte mult la el, iar daca el iti scrie inapoi ca te iubeste inseamna ca va fi totul ok, daca nu scrie nimic inapoi inseamna ca a fost doar un joc pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.crede-ma ca te inteleg perfect.si eu am trecut prin asa ceva. dar cel mai bine este sa renunti.gandeste-te la ce a fost frumos in relatie si pastreaza amintirea. el gandeste altfel si lui ii este bine asa. tu esti cea care sufera si vrea mai mult. iar el nu este pregatit pentru asta. iar cand pui un barbat sa aleaga intre mama si iubita...crede-ma ca sunt prea putini cei care aleg iubita!

| yasminna a răspuns:

Tu ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca il iubesti si tot ceea ce simti.Ar trebuii sa vorbesti si cu mama lui si sa o linistesti pentru ca ea se gandeste in primul rand la fiul ei, sa invete si sa isi faca un viitor lipsit de griji materiale.Probabil femeia se gandeste ca il influentezi in mod negativ, de aceea trebuie sa vorbesti cu ea.Incearca daca poti sa te pui si in locul ei. Dar ceea ce este mai rau este ca tu ai pus tot in aceasta relatie iar el se pare ca nu are destul curaj sa lupte pentru iubirea voastra.Eu am luptat cu toata familia sotului meu dar el m-a sustinut si acum s-au impacat cu totii cu ideea ca nu ne pot desparti in veci. Aaaa si sa nu uit nu fii insistenta sau posesiva sau prea geloasa ca asta dauneaza atat sanatatii cat si relatiei.

| cribus a răspuns:

Nu stiu daca numai tu singura poti face ceva! singurul care ar putea e el ca e mama lui, dar daca spui ca o asculta pe maicasa slabe sanse...