| Anonimaa27 a întrebat:

East greșit dacă vreau sa îmi despart cea mai buna prietena de prietenul ei?
Știu ca suna răutăcios dar...O parte din mine vrea sa se ghideze după proverbul,, În dragoste și în război totul ea permis" iar cealaltă parte zice ca ar trebui sa mă bucur pentru prietena mea...

Help me pls dau și fundita dacă vreți ☺

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este bine ce vrei sa faci.Zi mai bine ca te simti neglijata de ea.De cand are iubit.Lasa-i in pace.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta doamne fereste de asa oameni credeam ca doar in telenovele exista asa ceva. de ce vrei sa ii desparti esti invidioasa?

| LoveSleep a răspuns:

La tine nu e vorba nici de dragoste, nici de război.
Stai cuminte.

| WaterDrop a răspuns:

Oh pff, cedeaza ispitei de a face rau.Este in natura ta.De ce ai vrea sa fii o fata buna? Cele bune mereu au de pierdut.Haidee, stii ca vrei sa o faci.Incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar cati ani ai, 11? Probabil de asta nu-ti poti da seama nici de atata lucru, si anume...ca este foarte gresit! E prietena ta nu? Cum sa-ti desparti prietena de iubitul ei? Proverbul ala nu ar trebui sa existe daca tu chiar ti la prietena ta si chiar o consideri o prietena, pentru ca nu gandesti astfel despre una, mai ales sa treci la fapte! A doua parte spune bine, bucura-te de bucuria ei, o sa fi si tu candva bucuroasa ca si ea, apropo, pune-te in locul ei si ganeste-te cum ti-ar fi daca ea te-ar desparti de iubitul tau! Funda da-o celui mai bun raspuns! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghideaza-te dupa un alt proverb, si anume:"Cortina se trage numai dupa ce canta doamna cea grasa!"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ozana barabancea? sau alina mungiu pipiddi? două batoze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum i-ai infinge un cutit in spate acelei persoane si asuata in special pentru ca aceea persoana area incredere in tine!
Tie ti-ar placea ca ea sa-ti faca acest lucru tie?
Cum te-ai simpti, ti-ai pus intrebarea?!
Trista, tradata, abandonata?!- nicidecum sub aceste linii!
TE-AI GANDIT?

In plus, de unde stii ca acel baiat nu te va refuza(vazandu-ti caracterul)?!

Sau de unde stii ca acel baiat CHIAR MERITA?

| Axde a răspuns:

Nu e bine ce vrei sa faci. Cauta-ti si tu alt iubit mai bine.

| crystina244 a răspuns:

Daca ti cu adevarat la prietena ta nu ar trebui sa lasi un simplu baiat sa va desparta
. nu uita nici ca totul se poate intoarce impotriva. ta. trebuie sa fi constienta ca daca vei face chestia asta ea nu va mai vorbi cu tine si daca totusi acel baiat merita sacrificiul. O iubire se poate destrama intr-o secunda, la fel si o prietenie. Depinde cine crezi tu ca e mai important: baiatul sau ptietena ta

| Cristi30eeee a răspuns:

Daca ii vei despărți, poate ca ea nu va fi fericita...Dar si daca.i despărți, poate că în tine va găsi persoana iubita, dar nu cred că.i bine