| eba88 a întrebat:

EBA.
Buna. Mi-a intaziat ciclul 2 zile, apoi mi-a venit, in prima zi mi-a curs normal in a doua mai putin, a treia astept, nu am dureri de san sau de burta, se poate sa fiu insarcinata? am facut si fara sa ma protejez, dar prietenul meu nu a lasat in mine...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata si asta sa fie o sangerare pe sarcina. maine dimineata fa-ti un test de sarcina si daca e pozitiv, du-te repede la un ginecolog in urgenta, fiindca altfel ai putea pune in pericol viata ta si a bebelusului.
Daca testul e negativ, mai asteapta vreo 5 zile si apoi repeta-l si, indiferent de rezultatul lui, du-te la ginecolog. Poate fi o dereglare hormonala care se trateaza foarte usor la inceput si foarte greu pe parcurs.

cami
| cami a răspuns:

Buna.
daaaaaa 50%-50%... testul. spune totulwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Un test de sarcina rezolva enigma

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Probabil, du-te la medic sa vada el si spune-i ce se intampla, cati ani ai? du-te pana nu e prea tarziu si ramai insarcinata(daca esti adolescent)

| miha_4614 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina ca poti sa ramai sau mai bine du-te la un ginecolog nu are roste sa pierzi timp.