| IoanaXxxxx a întrebat:

El e indragostit de o alta fata.
Prietena mea e moartaaa dupa el.[ e foarte frumusica si ea ]
El o vede ca pe o simla amica.
Credeti ca in viitor un baiat s-ar putea indragoste de o fata e car eu vede ca o amica si nimc mai mult? argumentati >:"

3 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

OK, hai ca vine parerea unui baiat. Da, un baiat se poate indragosti de o fata pe care o vede doar ca pe o amica. Din ce ai scris tu, trebuie sa inteleg ca el e deja indragostit de cineva si nu de prietena ta.Ei bine, de aici sansele incep sa scada, deoarece aici, depinde cat de indragostit este de acea fata. Daca e ceva pe moment(la baiat ma refer), atunci intr-o saptamana, doua, maxim trei, o va uita pe fata aia (daca pana acum nu sunt impreuna si nici nu vor fi), iar prietena ta va avea cale libera. Daca este extrem de indragostit de fata aceea, atunci crede-ma ca nu va renunta. Bine... sper ca ti-am fost de ajutor si iti voi mai spune ceva-un baiat cedeaza usor in fata unei fete frumoase si cu un caracter OK. Numai bine!

| kyttypissy a răspuns:

Prietenul meu inainte sa fim impreuna iubiea o alta fata si era amici atat tot, dar acum suntem impreuna avem 1 an si ne iubim f mult, deci se poate depinde de el!

| Didusca a răspuns:

Bineinteles ca exista o posibilitate de genu. Niciodata nu spune niciodata, probabil ai auzit zicala asta. Astfel, sfatuieste`o pe prietena ta sa nu para oarecum disperata dupa el, indiferent cat de mult tine la el, si spune`i sa abordeze daca poate in prezenta lui o atitudine oarecum ignoranta, sa nu`i acorde atat de multa atentie pe cum l-a obisnuit probabil pana acum. si vei vedea ca va da rezultate. Sa aiba incredere in ea si in fortele proprii pentru ca atunci cand te astepti mai putin norocul ii va surade. Sper ca te-am putut ajuta.