| LucyLiu a întrebat:

El este in aceeasi clasa cu mine. Ne cunoastem din a 5-a.
Este dragut, dar cum stiu ca ma place fara sa-si dea el seama si cine stie, sa ma foloseasca pentru asta?
P.S Cei din clasa ma cred o ciudata doar pentru. ca citesc foarte mult.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Citesti mult dar prost. Daca citeai ceea ce trebuia, stiai ca daca el era interesat de tine, te baga mai mult in seama, te invita undeva la un suc, la un film etc. Daca nu te-a invitat inseamna ca nu este interesat de tine pentru o eventuala relatie, dar puteti fi buni colegi in continuare.

| LucyLiu explică (pentru neutrino):

Intai si intai, eu nu citesc carti de dragoste deoarece mi s-ar face rau. Pur si simplu nu-mi plac. Prea multa drama si tot felul de chestii. Am incercat sa citesc una si m-am oprit la capitolul 5. nu mai suportam. In fine multumesc pentru raspuns. happy

| darnme a răspuns:

Nu te place, pentru ca nu te cunoaste indeajuns inca... sincer, probabil si el te considera o ciudata ca ceilalti.Iar daca te-ar fi placut macar ca fizic deja s-ar fi bagat in seama cu tine.Ti-am zis asta ca sa nu mai visezi degeaba, stiu cum e atunci cand placi pe cineva asa de mult ca incepi sa crezi ca este un sentiment reciproc.Ai grija, caci poate deveni o obsesie.
Daca iti place de el, incearca sa te apropii de el sa deveniti mai intai prieteni, apoi prieteni foarte buni si abia apoi ati putea fi impreuna cand deja va cunoasteti ceva mai bine. Succes!

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Pai incearca sa afli ce ai in comun cu el. Asa veti incepe sa vorbiti si veti deveni prieteni buni. Totul va veni de la sine doar daca aveti ceva in comun, daca nu... Asta e straight face