| Kerryn a întrebat:

Emm intre mine si prietenul meu sunt 4 ani diferenta abia am inceput sa ne intalnim, eu am 15 ani iar el 19. Cum credeti este o problema, pentru mine nu, dar pentru el?
Ba mai mult nu stiu ce sa le spun parintilor, pina acum imi era mai usor, nu le pot spune ca prietenul are 19 ani, o sa-si iasa din minti ambii, stiti voi cum sunt unii parinti. Oare ar fi bine sa ii mint, sa le spun ca are 17?; S

Răspuns Câştigător
| Geo_1903 a răspuns:

Ce tare! esti in aceeasi situatie ca mine si ew am tot 15 ani iar prietenul meu are 19 ani si ne intelegem de minune si suntem de 3 luni impreuna si iubirea e tot mai mare intre noi doi si incearca sa vb cu mama ta daca este intelegatoare si sigur te va sustine eu i-am zis mamei mele dupa vreo 3 saptamani iar ei i-am zis ca eram de 2-3 zile cu ellaughing oriqm gaseste parintele care te intelege mai mult si vorbestei intruna de baieti si cerei sfaturi iar apoi spune-i ca intrebi din curiozitate ca daca ti-ai face un prieten cu vreo 3-4 ani mai mare ca tine ce parere ar avea :p si tragei de limba...BAFTA FATO! poate imi dai id taw si mai vb. te pup love struck

8 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu le spune. pentru un timp macar.nu cred ca este o problema varsta.in iubire nu exista varsta. daca va iubiti nu o sa conteze cativa ani diferenta, in plus nu e asa mult. iubiti-va mult si luptati pentru iubirea voastra.:*

| Maothecat a răspuns:

Daca si el este de acord sa le spui parintilor lucrul acesta, deocamdata da.Dar totusi este mai bine sa te sfatuiesti cu el intai. deocamdata poti sa le spui parintilor tai ca iesi cu un baiat dar nu e nimic important.

| Kerryn explică:

...ufff chiar e greu cu parintii mei big grin mama ca mama intelege, tata-cade jos, daca dupa el ar fi cel mai bine sa stau in casa cu el pina la batrinete xD si ma mai crede si fetita tatei cea mica :d cum dracu sa-i spun ca fetita lui mica iese cu unu care face 20 degraba xDDDD inebuneste pe loc, cred ca imi pune lacata la usa, hhh poate le spun si eu ca ies cu prietenele xDDDDDD macar pina nu vad cum merge treaba la noi 2 si apoi poate le spun si eu cumva.
Tannïïïaツ da da sigur, pentru parintii mei "nimic important" si totusi trebuie sa stie tot despre el big grin

florentyna yeee pai stiuuu, asta spun si eu.-. problema-parintii big grin

Geo wew tare big grinDD foarte taree :3 tiam scris skypeu in messaj :* (la mama mea nu merge aia cu vorbitu despre baieti xd by the way cind ies in oras tot vrea sa stie cind, cum, unde cu cine, cit big grinDD)

| Kerryn explică:

Ramona. ai fost si tu in asa situatie? big grinDD si cum a fost dupa ce leai spus? xd

| Kerryn explică:

DeeaMarry xDD eeehhh pai asa e si la mine, nu ma uit la astia de virts mea, cami crapa ochii de prostimea lor >

| DeeaMarry a răspuns:

Nu prea inteleg care e marea problema thinking Eu, personal, nici nu m-as uita la un baiat de aceeasi varsta cu mine. De ce? Pentru ca fetele sunt mult mai mature decat baietii(desigur ca exista si exceptii).
Diferenta de 4 ani mi se pare excelenta. Problema se pune altfel. Oare nu esti tu prea mica pentru o relatie? Oare el nu are pretentii diferite de ale tale? Daca raspunsul la ambele intrebari este NU, atunci nu exista nicio problema.
NU iti minti parintii! Spune-le adevarul, discutati despre prietenul tau! Ei, mai mult ca sigur, vor vrea sa te ajutehappy

| ramona_9439 a răspuns:

Spunele adevarul. Daca te intreaba ce varsta are. Stiu ca fetelor le placbaietii mai mari si tb sa inteleaga. si mie mi-a placut cand eram ca tine de un baiat mai mare cu 4 ani si nu a fost nici o probema.

| ramona_9439 a răspuns:

Daca te intreaba de varsta spune-le. Nu cred ca varsta e o problema. Stiu ca fetel cauta baieti mai mari ca sa se simta protejate si parinti tai tb sa inteleaga acest lucru. Si eu am fost in postura ta.