| UuuLaaLaa a întrebat:

... Era iubirea mea love struck. Il iubeam mai presus de orice. Treceam peste oricine, ma certam cu orice pentru el. Adoram sa vorbesc cu el, sa imi petrec putinul timp liber cu el, sa il am langa mine, sa ii simt buzele lui dulci, sa ma tina in brate, sa povestim. Sa mearga totul bine. A fost un vis love struck din care m-am trezit brusc sad. Parca m-am lovit de o stanca uriasa. El m-a mintit, m-a folosit. Eu as fi dat TOTUL pentru el. El n-a pretuit iubirea mea. Eu acum ma simt mai rau ca niciodata, n-o sa pot uita niciodata clipele petrecute-n doi sad. M-a marcat pe viata baiatu` asta sad. Pacat ca nu a fost asa cum am crezut sad si si-a batut joc de minesad...

As face orice sa-l readuc inapoicrying. Dar nu inteleg de ce m-a mintit ca ma iubeste crying de ce n-a avut mila de mine pentru ca a stiut ca il iubesc mai presus ca viata mea. si as fi in stare de absolut orice pentru el. Ce pot sa fac? De ce nu reusesc sa-l uit?crying

M-a ranit mult, de ce nu reusesc sa-l urasc?crying

Sunt distrusa. nu mai pot... :-

Răspuns Câştigător
| Intelligence a răspuns:

Hei.calmeaza`te.
Crede`ma ca te inteleg foarte bine. Timpul le va rezolva pe toate.linistestete.lasa lucrurile sa decurga.si vei vedea ca El.va alege ce e mai bun pentru tine.totul se intampla cu un scop in viata asta.Ai putin orgoliu. daca uh l`ai tratat atat de bine.sunt sigura ca altele nu ar face`o chiar asa.iar el.chiar daca zici ca nu te iubeste iti va simti lipsa.trebuie sa imi spui mai multe.de ce zici ca nu te iubeste si cat a durat relatia?
Hei.fi sigur ca daca au fost cel mult 5luni minunate, orice ar spune el.sunt sigura ca s`a obisnuit cu tine.si ca ii vei lipsi. O sa fie bine, nu are rost sa te chinuie gandul ca nu poti sa-l uiti.ce trebuie se va intampla! ai grija de tine`winking. Iti spun eu ca o sa fie bine.asa e la inceput.insa poate el se va inmuia.sau daca nu. sper din inima.sa`ti actioneze orgoliul si macar dupa 3 zile sa fii mai puternica.stiu ca e greu.seara si mereu, orice ai face iti aminteste de el, dar va fi bine.ai sa vezi`hee hee stiu ce greu e in momentele astea sa nu`ti fie cineva alaturi. sper ca te-am linistit macar.cu o vorba buna adica aceea ca va FI bine si pentru tine`hee hee!
Daca ai fost atat de buna cu el.vei fi rasplatita cum trebuie. poate nu din partea lui, dar fi sigura ca acolo sus.Cineva se agndeste si la tine`. Take care!

12 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Nu trebuie să-l urăşti neapărat, trebuie să te gândeşti că nu te merita. Nu te mai gândii doar la momentele frumoase, adu-ţi aminte de greşelile amândurora şi învaţă din ele.
Data viitoare, ai mai multă grijă cum îţi alegi iubitul. Acum, ocupă-te cu altceva, ieşi cu prietenii, distrage-te şi te mai gândii la el.
Dar dacă tu spui că a fost aşa frumos, îmi e greu să cred că el a minţit.

| nimicaici a răspuns:

Da-mi id tau:* puppy dog eyes

| Kafeeaua a răspuns:

Mi-aI dat acelasi sfat
mergi inainte...nu suferi pentru un baiat!

| InnaiiSa a răspuns:

Nu il poti sa.l urasti pentru ca il iubesti si te gandesti tot timpul la momentele frumoase cu el incearca sa iti gasesti alta preocupare sa ai activitati si vei vedea ca totul trece in plus, ochii care nu se vad se uita! Bafta! happy

| malishka93 a răspuns:

Draga iesi cu prietenii, fa cunostinta cu baieti.gindestete ca tea folosot si incearca sal urasti si nu te gindi o perioada la momentele frumoase petrecute cu el. daca poti spune cit timp te-ai intilnit cu el? asa baiat nu merita lacrimile tale.fii tare.nu e al tau.vei intilni baiatul care te va face fericita si pe care il meriti.succese incearca sa te calmezi si sa gindesti pozitiv. pupici

| NorbO a răspuns:

Nu ar trebui sa disperi chiar asa, trebuie sa inveti in viata sa te bazezi numai pe tinebig grin

| lor3nutza a răspuns:

Asa sunt baietiii...

| CaRaMiDa a răspuns:

Da. asa e, esti o distrusa

| daniela_5129 a răspuns:

Pentru ca ai tinut prea mult la el,incearca sa-l uiti,treci peste tine dar incearca sa-l uiti,nu esti unica care a trecut prin asta crede-ma,cel mai bine o sa te ajute prietenii,pe mine m-au ajutat si ma simt cu mult mai bine am trecut peste durere si e cu mult mai bine, nu te distruge pentru el.nu merita ai sa intelegi nu acum,dar poate mai tirziu ai nevoie de timp si de sustinere,dar cel mai mult ai nevoie de tine ( revino-ti la viata ta ) fara el sau cu el nu trebuie sa dispari... fii tare si incearca sa nu imi faci asemenea chestii, baietii sunt diferiti, gaseste-ti jumatatea care intr-adevar te merita)) sper ca te-am ajutat))

| paty_1053 a răspuns:

Uausad pei cred ca cel mai rau lucru e sa nu il poti ura decat sa il iubesti mult iar dupa parerea mea este ca ar trebui sa cunosti alti baieti care sa te faca sa iti mai alineze durerea si poate ca pana la urma timpul v-a vindeca totul.De exemplu uite eu am trecut prin multe foarte multe dar cu timpul s-au vindecat aproape toate si cand am crezut ca voi ramane trista pe vecie nu a fost asa pentru ca dupa catva timp totul a inceput sa treaca bine la mine nu este vb de un baiat ci despre mine mai mult si alte lucruri dar oricum sa stii ca unul dintre cele mai nemeritate lucruri este sa suferi pentru un baiat.Tu nu trebuie sa suferi dupa el.Ei probabil ca profita de noi pentru faptul ca noi suntem mai sensibile.Insa oricum toti baieti sunt la fel. Dupa mine cred ca doar 2 la 100 dintre toata pop de baieti sunt normali iar acei baieti care nu te vor face sa suferi sunt niste baieti adevarati si normali. Iti urez noroc sper ca la un moment dat toate sa iti treaca.A da si tine minte ca viata e scurta din pacate): si ca trebuie sa treci peste toate si sa te bucuri de orice lucru oricat de mic ar fi elhappy.

| DiamondBbe a răspuns:

In primul rand, un astfel de baiat nu merita sa fie iubit. Nu merita sa ii plangi de mila. Pur si simplu asa sunt unii baieti sad. Incearca sa te foloseasca... Cel mai probabil este ca. o fata, probabil una care te invidiaza, l-a pus sa faca asta. Si el, crezand ca se va face remarcat cu acest lucru a acceptat. sad. Chiar imi pare rau pentru tine. Dar ce poti sa faci acum, este sa nu te mai gandesti la acele lucruri. pana la urma ce a fost a fost. Gandeste-te ca o sa apara alt baiat. Ca sa il uiti. distreaza`te cu prietenele tale, iesi in parc, iesi la un suc. Si cel mai important lucru e sa nu mai fii trista. doar nu vrei sa ii dai satisfactie, nu? Haide, totul o sa fie bine :* >big grin

| Claudia_2741 a răspuns:

E greuu acum la inceput pentru ca tu te gandesti doar la el si ce bine era cu el si ca altu nu va mai fi fi tare si gandeste-te ca meriti mai mult te inteleg stiu ca e greu:X