| andreiutzu18 a întrebat:

Este adevarat ca daca te masturbezi pe fiecare zi nu mai cresti?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred

| TeoPT a răspuns:

Nu. Nu are nici o treaba cu cresterea. In exces iti provoaca ejaculare precoce sau erectie slaba. Asta e singurul motiv prin care masturbarea e considerata daunatoare. In rest, nimic. Bafta.

| sssoriii a răspuns:

Ce treaba are masturbarea cu cresterea? Masturbare= actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală.
E o intrebare banala.Stai calm, nu e deloc adevarat.

| virusake a răspuns:

Din cate stiu, la baieti cel putin, chiar ajuta la reglarea a nu stiu ce in organism.hee hee Deci rau nu iti face. Doar sa nu ajungi la 2-3-4 pe zi. laughing ca deja o dai in alte d`alea...

| Gabi_6377 a răspuns:

Bravo ca ai 17 ani, si nu te-ai grabit sa incepi viata sexuala.Nu are treaba asta cu cresterea in inaltime, dar daca exgerezi, o sa ai probleme cu ejacularea, si poti ajunge la impotenta, deci mai rar, pentru ca nu ai nici cum sa nu faci deloc, e normal, dar nici des, pentru ca te vei imbolnavi.

| Ana a răspuns:

laughing nu-i adevarat

| Mrlove a răspuns:

Este adevaratlaughing mai lasa-l pe gogu sa se linisteasca si el

| Sylx a răspuns:

Nu-ti strica sa-l parcurgi putin: http://www.scutiri.bro.ro/mass.html