| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca femeile doresc mai mult sex decat barbatii?
Pentru ca ceva nu are sens, femeia se excita mai greu si nu s-ar duce cum fac barbatii contra-cost sa se satisfaca, ea refuza cu usurinta o aventura, un barbat nu.
De ce se spune asta in media?

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele rezista mai mult fara sex in comparatie cu noi.

| Morbid a răspuns (pentru mgtow):

Asta e o gluma buna.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Nu e gluma man, e vorba ca majoritatea sa se simta bine in pat, sa fie relaxate, sa aiba orgasm, ele trebuie sa se deschida fata de persoana repsectiva, asta e motivul cred. pentru care multe asteapta sa isi faca relatie.

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

*ele trebuie sa se deschida fata de persoana repsectiva
Care man, ca sunt deja deschise de mult, poate daca are 14 ani gasesti vreuna asa timida.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Da mai te inteleg, am dat de tipe care o sug la baie dupa club.
Dar eu nu dau 2 lei pe ele, si toti o sa-si bata joc de ele. Pentru ca sunt niste naive si proaste.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Si merita sa stea singure pentru ca sunt doar pe interes, una de 18 ani voia sa il insele pe gagicasu cu mine, ca cica nu mai simte atractie ca nu mai face sex de multe ori cu ea. da parea nimfomana si cu probleme emotionale, psihice, etc

| mgtow a răspuns (pentru Morbid):

Asa arata studiul stiintific

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Pai da dar nu toate apropo

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Sugeau ce, o acadea? Curios ca de barbati nu comentati nimic. Toata discutia e despre ce fac femeile, de parca ar face-o singure.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.

| mentholinks a răspuns:

Pai daca joaca in filme porno... nu toate dar 80 la suta. Femeia e platita sa faca sex nu plateste pentru sex.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Pai e platita, si barbatii sunt platiti, sunt si actori.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ei sunt foarte putini. Cu acelasi actor vezi vreo 100 sau mai multe actrite.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Ma rog nu-mi pasa sincer. Pentru mine si barbatul dar si femeia din filmele alea si-au pierdut demnitatea si sunt niste oameni de ce-a mai joasa speta.

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca este adevărat. Majoritatea femeilor nu ar face sex cu un bărbat doar fiindcă e frumos, majoritatea nu ar plăti tocmai ca se găsesc des bărbați care sa fie dispuși sa facă sex cu ele, de aici rezulta ca ei nu sunt asa selectivi

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Am inteles, chiar zici bine.
Si practic mi-ai deschis mintea si pentru un aspect, ca femeile se ataseaza inainte, si e foarte oke asa ca suntem fiinte monogame.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu, barbatii au libidoul mult mai ridicat decat cel al femeilor si se excita foarte usor! Femeia e mai greu de excitat, deoarece ca dupa ce ca trebuie sa arati si foarte bine, trebuie sa stii pe unde sa o atingi, sa o saruti! Barbatul sa poate excita si daca vede doar putin din partile intime ale femeii, uneori chiar se excita si dupa ce vede forma de sani in bluza femeii!

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Uite iti dau dreptate in aproape tot ce spui, dar faza ca barbatii se pot excita si daca vad doar formele, eu unu nu fac asta. Poate doar cei veniti de la tara care nu au vazut in viata lor o femeie, ma intelegi ce vreau sa zic.

| Morbid a răspuns:

Da refuza o aventura de aia majoritatea o sug prin toate masinile si isi incep viata sexuala la 13 ani.
Refuza o parte din barbati, dar asta nu inseamna ca nu fac sex cu o parte din ei, imagineazati ca o femeie este abordata de 100 poate chiar mii de barbati saptamanal/lunar, dintre aia cel Putin cu 10 la suta face sex. Restul de 50 la suta sunt tinuti pentru atentie si sa si boosteze egoul, iar pe ceilalti ramasi ii refuzati tot sa-si busteze egoul.
(Uneori te refuza numai sa se simta Ele bine)

| Emma30555 a răspuns (pentru Morbid):

Și după tine ce ar trebui sa facă, sa nu mai refuze pe niciunul, sa se culce cu toți 100 sau cum? Sa le dea ignor celor refuzați sa nu i mai salute ca au îndrăznit sa o abordeze?

| Morbid a răspuns (pentru Emma30555):

Sincer nu ar fi rau sa o faca cu toti laughing
Acum lasand gluma la o parte, nici una nici alta. Draga emma
In primul rand sa nu mai injure sau sa faca misto, am abordat in acelasi fel unele fete si m-au numit bolnav mintal i-ar altele au stiut de gluma si erau calde si amuzante. Dar aici tine si cat de bine crescut/a esti. Probabil.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Dar da stiu, incep viata sexuala devreme, stiu si eu o tipa care imi spunea ca la 15 ani a facut prima oara sex, si fara nici o jena spunea asta.
Dar astea ajung nimfomane te asigur, sa nu le confundam cu femeile educate.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Are dreptate, sunt o categorie de femei care fac sex intr-una si isi aleg cu cine sa o faca, in functie de preferinte, mai dotati, mai ''buni la pat''. Dar ele nu vor fi stabile niciodata, fie vor insela doar pentru sex fie nu vor cauta relatie.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Judecați prea mult fetele/femeile

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

NU le judec, eu doar sunt sincer. Si sunt convins ca nu toate sunt la fel.
Din nefericire eu am cunoscut lumea, si sunt foarte multe cum am descrhis mai sus!
Am cunoscut femei din toate cercurile sociale si inca fac, parerea din pacate nu e una foarte buna.
Insa pot spune ca exista si femei inteligente si cu capul pe umeri dar rare, la fel si baieti rari sunt cei care sunt loiali.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Mi-as fi dorit sa fie altfel, dar asta e realitatea.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are nimfomania cu educatia? Crezi că hormonii pot fi educați?

| MariaMaia879 a răspuns:

Nu stiu daca doresc mai mult sex decat barbatii, dar stiu ca doresc sex cu barbatul pentru care simt o atractie. Nu e adevarat ca se excita mai greu, singurul lucru care conteaza e sa fie cine vrea ea, pentru ca poti sa fii tu Brad Pitt, daca ea nu simte nimic pentru tine, nici macar o atractie fizica, atunci nu se va excita.

| anonim_4396 explică (pentru MariaMaia879):

Interesanta parerea ta, are sens.