| Armand_4581 a întrebat:

Este adevarat ca fetele urasc baietii virgini?
Inclind sa cred ca este adevarat, doarece toate fetele cu care am avut o relatie serioasa, m-au respins cand le-am marturisit ca sunt virgin. Poate pentru ca sunt la 17 ani? virginele nu au acelasi tratament de ce? vreau raspunsuri cu experienta.

Răspuns Câştigător
| karellen a răspuns:

Depinde mult de fata, evident. as spune ca fetele superficiale/neserioase resping baietii virgini - poate pentru ca ele cauta intr-o "relatie" doar satisfactii de natura fizica si imediata. de aici si lipsa de rabdare si intelegere.
eu zic ca nu pierzi nimic fiind respins de astfel de fete - vei gasi o persoana care va sti sa inteleaga si care va intelege, mai ales ca e absolut firesc sa fii virgin la 17 ani. stai calm, ai tot timpul din lume inainte pentru a explora sexualitatea si sentimentele.

18 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Eu nu vad care ar fi problema.chiar m-ar bucura sa afu ca prietenul meu este virgin si ca nu a trecut prin multe "pasarici" si dupa aia vine si pe la mine un pic. happy

| Armand_4581 explică:

Imi doream o dezvirginare numai cu persoana iubita, stiu ca este cam tarziu la 17 ani dar acum ma simt pregatit.

| irina20 a răspuns:

Nu cred ca te-au respins pentru ca esti virgin... poate s-au gandit ca vrei sa scapi de asta cu ele, adica ca vrei doar sex...pe mine nu ma deranjeaza in nici un fel baietii care sunt virgini, indiferent ce varsta au.

| Elena1234456 a răspuns:

La 17 ani tarziu? Nu, este de admirat.Bravo tie si respecthee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica la 17 ani e tarziu? E devreme! Nu-i mai crede pe prietenii care se laudaSi fetele nu te urasc uitate la Edward Cullen din Twilight - toate fetele il iubesc - si el e virgin pana se casatoreste...

| catthshshshs a răspuns:

1. Fetele care cauta aventuri si care sunt neserioase fac asa ceva asa.
2. Nu este deloc tarziu la 17 ani. Prietenul meu actual mi-a spus ca si-a inceput viata sexuala pe la 18 ani.
3. Stai linistit si nu te mai complexa din cauza asta pentru ca nu ai nimic de pierdut. La un moment dat va aparea si fata care te va aprecia pentru asta.

Răspuns utilizator avertizat
| mosu_9772 a răspuns:

Stai linistit cum au spus si ceilalti nu e tarziu la 17 ani e de admirat pentru ca nu multi se pastreaza pentru momentul in care intalnesc persoana potrivita sunt sigur ca vei intalni o fata care te va admira si te va aprecia pentru acest lucru doar trebuie sa astepti si nu-i baga in seama pe cei care rad de aspectul asta mandrestete

| madagascar a răspuns:

Era aia prea tarfa si de-aia te-a refuzat

| eme a răspuns:

E de admirat ca esti unul dintre putinii baieti care nu cauta doar p! Cel mai frumos este sa faci acest pas cu pers iubita...Eu nu as avea nimic impotriva unui baiat virginmchiar m-ar bucura chestia astA.In orice caz, cred ca nu ai gasit tu fata potrivita si poate ai dat doar de fitoase.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu este nici de admirat dar nici târziu la 17 ani.
Totuşi, mentalităţile stupide şi superficiale ale societăţii apeciază băieţii care au avut 2-3-4 partenere până la 18 ani şi fetele care au avut 0 parteneri la 18-19 ani. Desigur, ambele mentalităţi sunt stupide prin definiţie.
Motive pentru care te-ar fi respins una când i-ai spus că eşti virgin.
1. S-a "gândit" că vrei să scapi de virginitate cu ele (vei vrea instant să te sui pe ele)
2. Erau şi ele la rândul lor virgine şi doreau unul cu experienţă care să ştie ce face şi să fie tandru cu ele.
3. Te consideră mai puţin "mascul" dacă până la vârsta niciuna nu a vrut să o facă cu tine (niciuna nu "a stat"), neluând în consideraţie că poate tu nu ai vrut până acum. Multe au senzaţia de a privi bărbaţii ca pe nişte saci de hormoni care vor doar sex şi atunci sunt surprinse (uneori neplăcut) să afle că în cazul unora nu se aplică.
Nu este adevărat că fetele urăsc băieţii virgini dar e adevărat că unele se feresc de aceştia din terţe motive, unele fundamentate, majoritatea nu.
Oricum, calitatea oamenilor în general este îndoielnică şi e normal ca unii să se ferească.

| Bacemi a răspuns:

De obicei baietii virgini sunt respinsi de fetele care cauta doar placerea fizica. Ele considera ca e pierdere de timp si cauta baieti cu experienta. E normal. Si baietii fac la fel cu fetele virgine.
Sunt multe fete care se tem cand afla ca partenerul nu are experienta. Considera ca astfel e mult mai mare riscul de sarcina, ca le va durea mai tare si multe alte chestii de genul.
Mai e si problema ca unele fete vor crede ca vrei doar sex si apoi vei trece mai departe.

| KlaudyaAddha a răspuns:

Nu este adevarat. Poate te-au respins deoarece aveau impresia ca le folosesti pentru a scapa de verbul "a fi virgin".

| alexandru_4652 a răspuns:

Fetele care siau inceput viata sexuala da te vor resptinge dar daca nu esti virgin te vor respinge fetele virgine. deoarece nu se simt conforotabil. intr-un fel le e frica de uh ca sa nu le ranesti sau ceva de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te dracu

| Irina19 a răspuns:

Nu-i o problema, chiar deloc, poate fetele alea care te-au respins dupa ce au aflat ca esti virgin au crezut ca poate n-ai experienta la pat si de aia. Chiar nici eu nu inteleg motivul, pentru ca majoritatea fetelor mi-ar placea sa avem de-a face cu un baiat virgin ca macar stim ca nu e infectat de ceva. Cunosc baieti mai mari de 19 ani care chiar daca au avut multe prietene inca e virgin, asa ca stai linistit, viata e inainte! Bafta si nu fi complexat de asta ca o fata care cu adevarat o sa te iubeasca o sa te accepte asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol.copiii astia. eu am 26 si sunt virgin. prietene. tu chiar crezi ca asta e totul? sexul trebuie sa fie doar cireasa de pe tort si atat. daca ai relaxii bazate numai pe sex inseamna ca-ti consideri partenerul/a doar o jucarie sexuala. lol ce copii.stiu ca acum e la moda ca la 15 ani sa nu mai ajungi in situatia asta 'grava" de a fi virgin dar totusi. dati si voi la o parte ochelarii de cal! bucura-te de viata cum stii dar nu fa o tragedie din nimic. tragediile adevarate exista si nu vrei sa aflii cu adevarat ce inseamna. fetele care te resping pentru ca esti asa nu merita bagate in seama.sunt doar piti de ocazie cu care sigur nu ai avea ce sa vorbesti.baftahappy

| irinushu a răspuns:

Nu e adevarat. Eu apreciez mai mult un baiat daca este virgin.