| bethy92 a întrebat:

Este adevarat ca in primele 10 zile inainte si dupa menstruatie este foarte putin posibil sa ramai gravida?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu aproximație.
Totul depinde de organism.
Regula este de 7 zile înainte și 7 zile după menstră. Condiția să fie un ciclu menstrual regulat de 28 de zile.
Pa, pa.

13 răspunsuri:
| blue_7670 a răspuns:

Dap. deoarece este perioada cea mai nefertila a unei femei. sanse de sarcina : minime

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

7 zile inainte si dupa, depinde de organism.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E foarte relativ! Poti ramane in absolut orice zi! Nu risca sa ramai, sau sa te imbolnavesti, "de dragul" unui egoist sau inconstient! >>> P R O T E J E A Z A -T E!

| allestrawberry a răspuns:

Dacă un ciclu durează 28 de zile, atunci perioada de ovulaţie va avea loc în a 14-a zi. Aşadar, acum ai toate şansele să rămâi gravidă.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Riscul minim e 10 zile din luna, succesive, centrate de prima zi de sangerare. Adica 5 zile inainte de menstruatie si 5 zile numarand din prima zi de sangerare. Riscul in ziua 10 e foarte mare. Si, atentie, riscul in aceasta perioada nu e 0, e insa destul de mic daca o sarcina nu e o tragedie. Regula se aplica numai daca ai un ciclu perfect regulat de 28 de zile (ciclu regulat inseamna a prima zi de sangerare se succede exact la interval de 28 de zile, fiind permisa maxim o zi in plus sau in minus pe an).

| csintalan a răspuns:

Printeselor nu va invidiez cu atatea calcule lunare.

| luminitagrigoriu a răspuns:

7 -7 zile este perioada cea mai fertila a femeii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze sunt nou dar raspund cu o alta intrebare, dar daca fata are ciclu neregulat adica intr-o luna ii vine pe 10 si a doua luna pe 20 mai e valabila regula cu 7 zile, si daca are si anexita dar nu cronica. astea 7 zile le numeri dupa ce s-a terminat ciclul nu? multumesc anticipat,. SERGIU va rog dati-mi un raspuns la iintrebari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte putin probabil da eu stiam de 7 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu de 10 zile inainte si 10 dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Lore14785 a răspuns:

Majoritatea intrebarilor de pe forumuri sunt legate de sex. Mai bine ne protejam cu totii, dar uneori mai vrei si ceva nou de experimentat[ nou nu inseamna neaparat ceva bun]. Fiecare om macar o data in viata a facut sex neprotejat...atat timp cat nu ejaculeaza in tine sunt slabe sanse sa ramai insarcinata, desigur daca esti in perioada ovulatiei riscurile sunt mari. cel mai bine fa-ti un test de sarcina, dar nu te speria cu siguranta nu esti gravida.