| alexxandraa1 a întrebat:

Este adevarat ca in primele 6-7 zile de dupa menstruatie sunt sanse minime sa ramai insarcinata? la ciclu neregulat?

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Sunt mici, dar exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte fals. sunt sanse tot mai mari sa ramai insarcinata cu cat te apropii de ovulatie - in general ziua a 14-a. dar cum spermatozoizii traiesc chiar si 5-6 zile, inseamna ca pentru un ciclu de 28 de zile, esti fertila inca din ziua a 8-a. asa ca, ai grija. este fals ceea ce spui.

| Vix999 a răspuns:

Este chiar fals laughing)
Sa mergi toata viata ta pe ideea ca in nici o zi nu esti ferita! Singura zi in care teoretic ai fi mai sigura e prima zi a menstruatiei...dar nici aia nu e la toate femeile safe. Asa ca...prezervativ mama!

Răspuns utilizator avertizat
| Ros_Maria_1979 a răspuns:

Nu stiu