| adela999 a întrebat:

Este adevarat ca inainte sa-ti vina ciclul ti se intaresc sanii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Manifestarile din organismul femeii de dinaintea menstruatiei se numesc semnale premenstruale.Aceste semnale pot sa difere foarte mult si sunt se obicei specifice fiecarei femei in parte. Dintre multitudinea de semnalele premenstruale poate face parte si aceasta intarire a sanilor, care in unele cazuri poate deveni chiar dureroasa mai ales la atingere.