| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca " zizi " il limba franceza inseamna "piz*a"?
Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Laura1102 a răspuns:

Eu sunt in belgia si vorbesc doar franceza si "zizi" se zice la puta ca sa nu zica vulgar "bit"= pu** :p
Iar la p**da ai spune "chatte"

5 răspunsuri:
| AnnaDee a răspuns:

Buna!
In primul rand, categorie gresita!
In ultimul rand, nu conform ultimelor mele cautari!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu e adevarat, din cate stiu eu,"zizi" nu inseamna nimic in lb franceza...

| Alecsa4u a răspuns:

Asa mult ti-ai dorit sa scrii intrebarea aici nu?laughing
Puteai sa cauti intr-un dictionar.sau pe un dictionar de pe internet. daca iti era lene sa cauti intr-o carte.winking

| nicoletaxD a răspuns:

Da, insa in limbajul familiar ^^

| Laura1102 a răspuns:

Nu o sa gasesti cuvantul asta in dictionar este doar o expresie ce se foloseste asa.

Iar domnul ChioruL nu am vb urat cu nimeni deci nu te lu-a de mine...