| Ralf1971 a întrebat:

Este bine ca un barbat sa mearga la Dame de consumatie daca au sotiile bolnave, nu sunt satisfacuti de acestea sau pur si simplu sotii isi doresc sa faca sex cu fete mai tinere.

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este un lucru perfect normal si inevitabil, omul NU este proiectat sa fie monogam, majoritatea persoanelor NU vor sa inteleaga acest lucru. sa fiu eu cazu la pat si sa nu pot face sex cu sotia mea, de ce sa o supun frustrarilor din cauza ca nu putem face sex? eu NU am nici un drept sa stau in calea nevoilor ei si as lasa-o sa isi satisfaca nevoile cu altcineva

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca nu este corect asa ceva atunci se vede de fapt daca exista iubire cu adevarat intre cei doi cand esti bonav, cand ti greu, esti om gandesti nu traiesti sasi satisfaci nevoiile sexuale ai creier in cap poti gandi,nu trebuie sa gandesti cu penisul mereu si cu partea aia din creier numita ratiune,daca nu esti satisfacut de ea te poti desparti de ea si te satisfaci non stop cu hiv, gonore etc asta ca omul nu este monogon e o porcarie, la fel pot spune de ce sa nu fur, omor din moment ce sunt un animal controlat de creierul care este indentic la pisica nu? cand iubesti pe cineva stai cu acel ceva, nu o iubesti adio simplu

| Doub a răspuns:

Amin.

| mentholinks a răspuns:

Pentru sotie nu e prea bine, pentru barbat probabil ar fi foarte bine.

| Oana92 a răspuns:

Daca nevasta stie si au stabilit de comun acord acest stil de viata e ok. Daca nu, se numeste infidelitate si nu e deloc ok!

| Ralf1971 explică (pentru Oana92):

Indiferent saca stabilesti de comun acord tot infidelitate este, pentru ca numai unul are relatii extraconjugale. Daca amandoi au relatii sexuale cu alti parteneri in acelasi timp si au stabilit ca vor asta, cum este cazul Swingerilor, atunc asta nu este infidelitate, este o variatie sexuala foarte benefica pentru viata lor sexuala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Infidelitatea este lipsa fidelitatii si presupune tradarea. Daca stabilesti cu partenerul ca poti face asta nu mai se numeste infidelitate... Si nici adulter, care presupune inselarea partenerului. Asa ca nu.

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt doua intrebari diferite.Dar eu zic ca fiecare are o necesitate biologica si sufera daca nu are parte mult timp de dragoste si are nevoie atit barbatul cit si femeia sa-si satisfaca aceste necesitati biologice si nu este de condamnat.Ma refer daca trec mai mult de 2-3 luni de zile ca nu poate avea contact cu sotul-sotia din cauza unei boli.Si am destui ani si destula experienta sa va zic doamna ca 98%din barbati fac acest lucru iar femei 95%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toti barbatii ar fi exact la fel, toate femeile la fel, toate relatiile la fel si cu totii am trai exact aceeasi viata, tot mi-ar fi greu sa raspund la o astfel de intrebare. In conditiile in care ai adresat-o tu, doar autistii pot oferi un raspuns si sa creada ca pot fi luati in serios.

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Domnule crezi ca daca jignesti esti inteligent, eu cred ca esti un om cu un creier mic si insuficient dezvoltat, care n-a invatat nimic in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Asta venind de la unul care pune o intrebare generica, tratand toate cazurile si oamenii exact la fel, incapabil sa inteleaga ca o astfel de problema e imposibil sa aiba o rezolvare universala? Sau de la unul care crede ca este se numeste infidelitate atunci cand partenerul iti permite sa o faci cu altcineva? Si eu sunt cel cu creier mic si fara experienta de viata? Mai ai de inghitit banane pana sa mi te poti adresa de la egal la egal.

| Ralf1971 explică (pentru anonim_4396):

Esti arogant si fara continut, asa ca meriti sa te ignor.

| Mantarela a răspuns:

Omul o sa caute mereu in alta parte ce nu are acasa.

| Anhmes23 a răspuns:

Buna ziua.un bărbat daca are o sotie bolnavă sau nu, parerea mea este urmatoarea.: daca ai stiut de la inceput ca iti place tineretul, sau persoana de langa tine fiind bolnavă, si nu te mai satisface ..cred ca ar fi cel mai bine sa comunici cu ea si sa faci asta in asa fel încât sa nu o ranesti mai tare decat este rănită. Cunosc bărbați care raman fideli sotiilor/ prietenelor, indiferent de sănătate, bani, distractie! Cred ca un bărbat corect si cu suflet s-ar gândi inainte de 10 ori la persoana de langa el si apoi la el însăsi, si invers. Baftă in toate pentru ca nu este o problema asta...E dorinta de placere bărbătească si atât! Nu va gânditi la plăceri carnale ...atunci când soția iti suferă in brate!