| Chocolateangeeeel a întrebat:

Este ciudat daca merg in fiecare luna la cosmetica sa ma epilez inghinal, chiar daca nu intretin relatii sexuale? Am 17 ani, nu am mai facut sex de 10 luni de cand m-am despartit de iubitul meu, care a fost si primul baiat din viata mea.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este ciudat, este o masura de igiena personala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ciudat este să nu ai grijă de tine. Te respecți și implicit și partenerul care este lângă tine trebuie să se îngrijească.
Te-ai îndrăgostit de el și ai ca totul să fie și bine, și uite mulțumirea lui!
Ai grijă de tine și nu te uita în urmă.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare si ca vrei sa fi "ready 4 action".

Just in case.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce este ciudat, eventual, este ca, desi am cunoscut multe mame de fete, nu am auzit pe nicuna sa o "invete", de la la 16 ani sa se epileze inghinal! Sau se preda cumva la liceu asa ceva si nu am aflat eu?! In acest caz, rog un link oficial, lamuritor!

Altfel, rezulta ca te-ai uitat la filme XXX, sau ti-a cerut fostul asta?! Sau, poate mama ta te-a invata asta, ca asa e mai bine?! De obicei, se fac anumite frizuri, cu model, sau se lasa asa, un puf matasos, de vreo 2 cm. Am citit mult, dar niciunde nu am gasit sa se elogieze sau promoveze o zona "cheala", care oricum, dupa 2 zile se agata si e aspra la atngere!

Dar, cum gusturile nu se discuta, cel mai important este ca. oricand ar aparea urmatorul Fat Frumos, tu vei fi "fresh" si "trendy" parca se spune la adolescenti, nu?!

| mona a răspuns:

Nu e ciudat deloc si e bine ca iti ingrijesti corpul chiar daca nu ai relatii sexuale

| eurynomus a răspuns:

Cum te simti cand te epilezi inginal?

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Nu, nu este ciudat. Asta tine de igiena ta intima.
Ce te-a determinat sa crezi ca este ciudat sa te duci lunar sa te te epilezi inghinal?

| MatusaGhertrud a răspuns:

Eu sunt de parere ca e un lucru foarte bun si mai ales ca nu faci asta pentru prietenul tau sa se simta el mai bine faci asta pentru tine ca sa te simti tu confortabil si toata lumea(baietii) apreciaza foarte mult o fata ingrijita si curata