| anonim_4396 a întrebat:

Este ciudat sa ai o colega care nu a vorbit cu nici un coleg in timpul liceului si a stat singura ( ma refer totii cei 4 ani de liceu)?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exagerezi, nu poate fi vorba ca nu a vorbit deloc. Tu spui doar ca e foarte putin comunicativa si sociabila, genul care vorbeste doar cand trebuie neaparat. Sunt persoane de genul. Este timida sau poate este genul care nu prea ii place sa isi faca prieteni, prefera sa fie introvertita si e adepta ideii : fiecare pentru el. Nu e recomandat. Si eu am fost o perioada de timp asa dar in timp m-am schimbat. Aici tine si de colectiv. Daca e mai timida ar trebui ceilalti sa ii vorbeasca mai des si sa o faca sa isi doreasca sa fie parte activa in grupul vostru.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Mai sunt si persoane cum e colega ta, retrase.Intradevar e destul de ciudat mai ales ca nici macar o prietena nu si-a facut.
Incearca tu sa te imprietenesti cu ea si poate asa va fi mai deschisa si cu tine si cu ceilalti.

| Ea12345 a răspuns:

Si eu am o matusa mai mare care, in timpul liceului a preferat sa stea singura la camin. A fost mereu mai tacuta si asa a ramas.Acum e divortata si are un baietel de 2 ani. Poate e ciudat, dar unii asa simt...Sa fie singuri le e mai bine.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Cunosc genu de persoane.De exemplu la mine e o fata care are probleme cu capul pentru ca a crescut fara parinti. Uneori mi-e mila de ea, dar ea chiar exagereaza prin tot ce face.Eu sper ca o sa isi revine, ca e pacatsad.