| CarlaElena a întrebat:

Este iubirea singura conditie pentru ca o relatie sa fie perfecta/fericita?

16 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu e de ajuns numai iubirea pentru ca o relatie sa fie fericita. Mai trebuie sa existe si sinceritate, respect reciproc si bineinteles increderea fara de care nu se poate. Daca nu e incredere, nu e nimic.

| hhhh a răspuns:

Eu cred ca da...ai fi fericita daca ai sta langa un baiat pe care nu il iubesti si nu te iubeste?

trebuie sa gandesti si cu sufletul love struck

fundita?:*

| NoNameToday a răspuns:

Nu neaparat.Intr`o relatie consider ca trebuie sa existe pe langa iubire si intelegere, respect, libertate. uneori sh niste mici certuri sunt binevenitehappy.gelozia.atunci ne dam seama ca iubim o perosana:*. dar asta nu inseamna ca la tot pasul trebuie sa facem persoana iubita geloasa ca sa ne dam seama ca ne iubeste sau sa ne certam din orice:*.

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu, nu e singura conditie!
Mai exista conditii: respect, intelegere, comunicare, sinceritate, compatibilitate.

| CarlaElena explică:

Dau fundita pentru raspunsurile lungi si cu multe argumentebig grin

| Simon a răspuns:

DA, daca prin iubire intelegi: comunicare, incredere si dragoste (sex). Intr-o relatie nu trebuie sa fiti ca Ying si Yang, nu exista "perfectiune", deci nici relatia perfecta. Dar amandoi puteti incerca sa va intelegeti, si sa ajungeti la acorduri comune, asa ai putea spune ca esti fericita. Si daca esti fericita... ce mai trebuie?!

| cornel a răspuns:

Dahappy
dupa aceea toate vin de la sinehappy

| marla a răspuns:

Evident

| catthshshshs a răspuns:

Nu cred ca este iubirea suficienta. Mai trebuie sa existe si potrivire de caracter, intelegere, incredere.
Nu are cum sa fie o iubire perfecta daca nu ai nimic in comun cu celalalt sau daca vezi ca nu iti este alaturi atunci cand trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este de ajuns! o stiu pe pielea mea...stie ca il iubesc, i-am aratat-o dar...nu am bani! Mi-a zis ca la el dragostea nu tine de foamne!

| irina20 a răspuns:

Cateodata iubirea nu e de ajuns...

| Bacemi a răspuns:

In mare da. Atunci cand iubesti faci totul pentru binele partenerului. E drept ca apar obstacole, frustrari dar o iubire sincera trece peste ele spun eu.

| nestlebaby a răspuns:

Da! daca iubesti, il respecti, ai incredere in el(e oarba de obicei atunci cand iubirea isi face de cap). cand iubesti, iubesti din inima si deci toate celelalte vin de la sine, ai sa fii mai bun, mai intelegatos, mai milos, o sa stai sa-i asculti toate povestile iubitei/ului, etc.

| DenisaMetal a răspuns:

Nu, comditiile sunt mai multehappy
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Not really, e vorba mai mult de compatibilitati