| mxmsksionutz a întrebat:

Este neaparat cand faci dragoste sa faci si oral?(adica trebuie sa sugi p- - a neaparat?)DAU FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| Gabriella24 a răspuns:

Buna! Nu, nu trebuie sa faci asa ceva deoarece 1.Transmite boli, 2. Nu e igienic, 3. Tine de fiecare femeie si de standardele acestea daca vrea sau nu sa practice sexul oral. Cine ti-a zis ca trebuie sa faci si asta? Daca vrei, o faci daca nu, NU. Se poate sa faci dragoste si fara asa ceva! SE POATE SI INCA FOARTE BINE! Sper ca te-am lamurit.Paa! :*

33 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Da,și trebuie să-i sugi și degetele de la picioare, asta face actul sexual complet.
Ce întrebare tâmpită, tu ne întrebi pe noi? Auzi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doηηa):

Mie îmi plac degetele. Mi-ar plăcea sa discutăm despre asta în privat.

| Doηηa a răspuns (pentru anonim_4396):

Era doar o ironie, nu vorbeam serios...deci nu avem ce discuta.

| HolyPotato a răspuns (pentru Doηηa):

Fetița asta are 14 ani și iubitul ei de 18 vrea să facă sex. Dacă vrei uită-te la întrebare, cred că e chiar înaintea acesteia. O să te minunezi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Fir-ar, dacă știam, nu mai răspundeam.
Lasă, știe pe viitor.
Este o fată nepregătită, silită să facă ce nu îi place dacă a întrebat asta.
Serios, ea 14 ani și vrea sex, fără atâtea noțiuni? Ce se aruncă toți cu capul înainte de parcă l-au prins pe Dumnezeu de picior și nu vor să-l piardă? Dumnezeu nu există, fetelor, sau, dacă există, nu are treabă cu voi. Nu are ce să vadă la voiwinking.
După vine să plângă pe aici că nu știe ce pastilă să ia să avorteze.

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate, mi-e milă de ea, i-am spus în întrebarea precedentă ce să facă, dar dacă nu vrea să asculte, e peste puterile mele! Și-o face cu mâna ei și e păcat...o să realizeze (chiar dacă nu curând) ce fetiță prostuță era și cum a lăsat un idiot să profite de ea.

| Doηηa a răspuns (pentru HolyPotato):

Chiar nu mă mai minunează nimic...

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Și ți-a dat și fundă. Nu mai înțeleg nimic!
Așa sunt fetele în adolescență. Cu toate că eu nu am avut probleme de genul din fericire. Mi se pare tehnic imposibil să mă îndrăgostesc de cineva mai mare decât mine (sau mai mic) cu mai mult de un an.
Multe chestii le-am aflat singură, din păcate, dar nu am ajuns să pun astfel de întrebări. Știu de dex, știu de google, chiar și când aveam 14 ani știam. Nu pot să înțeleg, este peste puterea mea de empatie, nu...
Cred că fetele astea au avut o problemă de se aruncă așa în brațele oricui.
Și în ale unuia ce își bate joc de ea „am 18 ani, nu mai rezist". Cum dracu' să spui așa unui copil ce nu și-a schimbat buletinul măcar o dată, ba chiar de abia l-a făcut?
Au ochelari de cal? Au... au.
Ok, scuză-mi logoreea, dar mă intrigă rău ce văd. Atâtea întrebări cu același subiect. Subiect idiot. Parcă nici n-ar gândi.

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru că chiar nu gândesc, sau cel puțin, nu sunt conștiente. Și eu eram bine informată la 14 ani și am pățit să dau peste un idiot de 18 ani care îmi spunea baliverne și vroia să fim împreună, dar eu am zis NU și eram conștientă de ceea ce vroia! Acuma parcă și facebook-ul le prostește pe toate, dai non-stop numai peste povești de dragoste aparent inocente și promovează numai lucuri negative! Ajung fetele de 13 ani să arate de 20 și să se și comporte ca ele -dar evident- mintea lor nu e coaptă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Felicitări!
Da, legat de paginile alea, există cineva ce se ocupă și de ele. Dacă vrei, îți zic în privat despre ce e vorba. Cert e că și noi ne-am săturat, am o grămadă de fete în listă ce dau share la tâmpeniile alea și like la astfel de pagini.
Peste tot, numai statusuri de fată „răzvrătită" că a primit HTC one în loc de iPhone, altele de zici că au fost gravide de 3 ori în 14 ani ai vieții lor că dramatizează în halul ăla, plus alte tâmpenii suprarepetate, inutile, ba chiar malițioase care prind la public și prostesc generația asta. Și cea care urmează să vină.

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt chiar curioasă thinking Există vreo șansă ca asta să se remedieze?

| neutrino a răspuns:

Daca tii neaparat, poti sa i-o sugi, dar cu grija, pentru a nu-l speria. Pentru a evita acest lucru, roaga-l frumos sa-ti permita...

| Raptorz a răspuns (pentru neutrino):

TU gandesti ce zici?
"Te rog frumos lasa-ma sa-ti sug ****"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este neaparat.
Faci ceea ce vrei sa faci, in asa fel incat sa va simtit amandoi bine.Sa fie o atmosfera placuta.
Daca simti nevoia sa recurgi la sex oral, da-i bataie. Daca nu, fa ceea ce iti place!

| Aimèeeee a răspuns:

Frate, numai c... fac asta. Voi chiar nu va dati seama? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aimèeeee):

Ce mentalitate! Ce mentalitate egoistă și probabil desprinsă din „cartea de căpătâi a omenirii"!
Nu-mi vine să cred. Mie dimpotrivă, spre deosebire de multora dintre voi, mi se pare un act destul de nobil. De ce? Știi cum e vorba aia: „Ești la mâna mea, fac ce vreau din tine". Înlocuiești cu „gura".
Mi se pare o prostie să respingeți o plăcere ca fraierii, ai plăcere și când dai, și când primești. E evident de ce.
Cică e scârbos... Cum naiba, dar când vă sărutați, cum de nu vă vine să vomitați de la salivă? Ok, înțeleg când ești la menstruație, ăla nu-i cel mai curat sânge, dar, dacă ești îngrijit din punct de vedere igienic (doar nu o faci cu un boschetar), care e problema?
Ajung să cred că voi, cei care susțineți chestia asta, ori sunteți foarte indoctrinate, ori plictisite, ori plictisitoare. Sau probabil ipocrite.

| Aimèeeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu o faci si nu te deranjeaza, ce mentalitate am? Curvele primesc bani pentru asta si tu o faci ca e un gest frumos? Pe bune? Ma faci sa rad.
Si nu inteleg care e problema ta daca asta este punctul meu de vedere? Te deranjeaza atat de rau? happy Tu faci diferenta dintre sarut si sex oral? laughing Esti penibila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aimèeeee):

Uite cine îmi vorbea de penibilitate, o plictisitoare cu idei de pe vremea bunicii, una scârbită de propriul partener. Ha, ha, mult am râs. Prietenul tău nu se satură de tine?
Curvele primesc și pentru sex vaginal. Pentru orice. Aia o „soluție rapidă" pentru ele și pentru clienți, dar, când ești cu cineva pe care iubești, e doar ceva să vă condimenteze relația.
Nu reușesc să înțeleg.
Ba da, mă deranjează, ne faci curve. Ok, tu fă-o cum vrei, mă doare-n cot, dar nu îi insulta pe alții și nici pe altele, doar din pricina ignoranței tale.
Care e diferența laughing? Nu e niciuna. Secreții ale corpului sunt? Sunt amândouă. E ceva indecent? Sexul e „indecent" să spunem așa, nu se face-n public, și așa trebuie să fie. Lucrurile interzise sunt mai plăcute, să spunem. Dar asta nu e nimic interzis.

| Aimèeeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, imi cer scuze happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aimèeeee):

It's a trap. I'm sure it's a trap.

| lorena1gianinak a răspuns:

Nimic nu e obligatoriu în sex. Fiecare face ce gesturi vrea, sexul nu are reguli scrise, decât plăcere. E alegerea ta dacă vrei s-au nu sa practici feliația. Cum e și alegerea bărbatului.

| suntZeu a răspuns:

Uite...Daca u o consideri ceva scarbos si nu poti fi condamnata pentru asta poti vorbi cu partenerul tau si sa ii explici ca nu te simti comfortabil s-o faci.
Daca esti dispusa s-o faci crede-ma ca partenerul tau se va relaxa mai mult si iti va oferi acelasi tratament.Nu e nimic bizar sa discuti asta cu el, te va aprecia ca ai preferat sa clarificati decat sa fiti indecisi la momentul "contopiri"

| Yhugato a răspuns:

Nu
!

| Geezgirl a răspuns:

Nu. Asta depinde daca vrei tu sa o faci sau esti dispusa sa o faci pentru partener. Nu e obligatoriu! Nu o face daca nu simti!

| MadaSweet18 a răspuns:

Nu neaparat.

| Raul5765578 a răspuns:

Pai normal ca si oral daca nu-i sugi p.a aia nu-i dragoste

| maria_7379 a răspuns:

Nu nu trebuie sa faci acest lucru. Daca nu iti place, nu o face. Mai ales daca ti-e scarba

| Ionut19CT a răspuns:

Da. Baiatu/barbatu se simte extraordinar daca o sa ii faci. O sa il faci sa tina mai mult la tine, si nu o sa se mai gandeasca la alte fete. Daca are tot acasa, numai pleaca la alta. Daca nu are tot, pleaca si la alta tongue

| Anonimul674 a răspuns:

Doar daca vrei sa alunece.
Vezi ca te-ai uitat prea mult la pornache.

| Ieedi a răspuns:

Eu unul nu consider obligatoriu dar eu prin dragoste inteleg ruperea barierelor pentru placere si contopire. Altfel spus, cam orice imi place mie sau partenerei mele. Nu prea exista reguli in dragoste. Daca simti nevoia sa faci si oral e alegerea ta.

| mariucakatinca a răspuns:

Lucrurile astea se fac deobucei la o relatie mai avansata care a durat cativa ani. Poti face oricum asta cand vrei tu, daca simti, fa-i oral. Dar NICIODATA sa nu faci daca nu vrei. Doar ce va doriti amandoi.

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Nu trebuie.dar mai bine ii zici inainte sa o faceti..adica discutati si o iei ca pe o gluma.ii spui ca e naspa oralu si ca tu nu ai face niciodata asa ceva si el o sa se prinda.iar cand o faceti nu te va impinge in jos pentru ca stie deja ca nu iti place.happy