| Alexiavln2 a întrebat:

Este normal ca eu si iubitul meu sa nu facem niciodata mai multe numere?
Avand amandoi cursuri, meditatii si alte treburi dormim impreuna o data pe saptamana, si facem sex in jur de 30 de minute, iar apoi dormim.
Suntem impreuna de aprox. un an si asa a fost intotdeauna… si incep sa ma gandesc, oare nu ii place?
Nu s-a plans niciodata, din contra chiar, plus ca intotdeauna termina si chiar si eu am orgasme, schimbam foarte des pozitiile si nu ne abtinem de la nimic niciunul, dar dupa 20-30 de minute imi spune ca daca nu mai pot, terminam. Si in general devine dureros si ii spun sa ne oprim, dar dupa 10 minute de pauza eu as mai putea un numar de exemplu…
Cu fostul meu o faceam si de 3 ori pe zi, insa numere de cate 5 min maxim…
Oare din cauza ca il tine mai mult, de asta nu mai vrea alte numere?

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai daca tu ii spui sa va opriti, el presupune ca nu mai vrei si alte numere. Dupa acele 10 minute, da-i semne ca vrei din nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare om este diferit si daca el atat poate duce, apoi atat ai parte de sex din partea lui.
Daca nu te satisface sexual, este bine sa-i spui si sa nu-i permiti sa sara pe tine, la sex, inainte sa-ti faca un preludiu foarte bun, obtinandu-ti intai un orgasm clitoridian si pai sexul vaginal.

| mihai69 a răspuns:

I-ai spus vreodată că ai mai vrea?

| dullcat a răspuns:

Normal este sa va stabiliti voi partidele de sex in functie de stilul vostru de viata, adica corelat cu programul zilnic de lucru, treburile prin casa, prin oras, timpul liber, energia si asa mai departe. Vorbeste cu iubitul despre preferintele tale (dar fara sa-l aduci in discutie pe fostul, ca nu vrei sa il ataci in acest mod nesimtit), comunicarea este cheia inclusiv atunci cand vorbim de latura intima a relatiei, sa stii.Bafta.

| FreddieM a răspuns:

În opinia mea, iubitul tau trăiește mai intens raportul, se vede ca te adora, îți adora corpul, satisfacția lui e psihologica, similara euforiei, adora sa ofere, dar sa și primească, nu e interesat doar de propria satisfacție și în mod clar nu prea ii pasa de momentul final. Dacă ar fi posibil, ar continua jocul și mai mult timp, dar depinde și de starea ta.
Vorbesc din propria experienta.
Cheers

| Miruna333 a răspuns:

O data pe saptamana si doar un numar e foarte putin. Daca tine deja de un an asta, nu cred ca mai e vreo sansa de schimbare. Fiecare om e diferit, il tine diferit, unii dupa au nevoie de pauza 5 min, altii de 30, si tot mai pot cateva numere, dar doar un numar, e penbil.

| Cosmin3412 a răspuns:

Vezi, de asta e bine sa nu aiba femeile mai mulți parteneri.
Încep să compare,ca era mai bine cu ăla, ca a fost mai des, mai mult, ca o avea mai mare, ca ajungea mai adânc. Chestii care nu-și au rostul, dar voi le țineți minte si faceți comparatii, iar daca nu e cel putin egal cu fostul, înseamnă că e ceva greșit.
Nu draga, nu e greșit nimic. Altele fac sex odată pe lună si nu se mai plâng. Si atunci probabil doar 5 minute.
Discuțiile astea oricum trebuie sa le ai cu partenerul tau, nu cu străinii.
Dacă ceva nu-ți place poți să-i spui, daca dorești mai mult poti sa-i spui. Nu este mama omida să-și dea seama, să-ți ghicească dorințele și visele.
Comunicarea este cheia într-o relație.

| Alexiavln2 explică (pentru Cosmin3412):

Comparatia dintre el si fostul meu este in favoarea lui 100%, nu exista grad de comparatie de fapt, doar am precizat ca, cu fostul meu faceam si de 3 ori pe zi pentru ca il tinea mai putin.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Alexiavln2):

Nu ar trebui sa existe grad de comparare, indiferent ca este mai bun sau mai prost. Asta nu înțelegi tu.
Nu ți-ar place sa auzi ca si el te compara cu alta, ca era mai strâmtă, ca avea fundul mai rotund, ca o sugea mai bine, etc.
Intelege odată, nu ai motive de discuții si comparații, iar chestiile astea le discuți cu el cel mai bine nu cu noi. Nu avem de unde știi tot ce este in relația voastră si ce va leagă.

| Miruna333 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Dar barbatii? Ei nu compara, vai, ce bine era cu aia, o faceam mai des, mai mult, avea sanii mai mari, era mai strampta? Dublu standard

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Miruna333):

Citeste mai bine mesajul meu si poate reușești să-ți schimbi parerea din a evalua un răspuns ca fiind eronat.
Eu am dat exemplu, n-am comparat nimic. Am scris in 2, 3 mesaje anterioare, ca nu trebuie sa faci COMPARAȚII.

| Miruna333 a răspuns (pentru Cosmin3412):

,,Vezi, de asta e bine sa nu aiba femeile mai mulți parteneri.''
Inainte de a reacționa, este important sa ai in vedere ca fiecare persoana poate interpreta diferit raspunsurile tale happy Eronat este si va ramane pentru mine

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Miruna333):

Ok. Rămâne cum vrei tu. O zi frumoasa in continuare.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Nu stiu ce varste aveti, dar eu nu as masura cate numere. As masura calitatea, satisfactia, empatia, iubirea. Daca aveti meditatii banuiesc ca sunteti la scoala inca. Prioritatea ar fi invatatul, nu sexul. Asa cred ca ar gandi un om care vede foarte clar prioritatile. In trecut tinerii isi incepeau aventura erotica mai tarziu. Acum traim in secolul vitezei.
Si, da este normal sa dureze mai mult sa ajunga la orgasm al doua oara, a treia oara. Este evident ca ii place si bravo lui ca va da orgasme.

| AnkaD a răspuns:

Poate are și el dureri de penis de la multă frecare na nu știu, eu și iubitul meu făceam și 6-7 ori într-o zi asta ceream amândoi bineînțeles ca meseriile ne-au permis și la locul lui de muncă o făceam și la mine la muncă și unde apucam, acum eu sunt acasă însă în fiecare zi când pleacă la muncă o facem când are pauză vine repede acasă seara cat putem și nu ne plângem de ceva, între noi se simte multă pasiune și dragoste, el când are nevoie mă sună și face posibil să vină la fel când am eu nevoie deci nu cred ca sunt cauze între voi, cred ca dacă ați vorbi unu cu altul despre dorințele fiecăruia ați fi amândoi mulțumiti