| Sara2 a întrebat:

Este normal ca intr-o relatie de 1 an sa se foloseasca inca prezervativul? avend in vedere ca fata nu poate lua anticonceptionale iar in metoda retragerii nu are incredere, iar el ii spune fetei ca este singurul dintre prietenii lui care foloseste prezervativul

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bineinteles ca e normal. In toate relatiile in care femeia nu poate lua contarceptive, prezervativul se foloseste pana cuplul isi doreste un copil. Am intalnit oameni care erau casatoriti de 15 ani, aveau deja 1-2 copii si fiindca nu mai vroiau altii, foloseau prezervativ.
faptul ca dintre toti prietenii lui el e singurul care foloseste preezrvativ, arata ca e singurul responsabil si ca are prieteni imaturi si cam prostuti.

| blaxy a răspuns:

Daca te iubeste trebuie sa aiba incredere.si sa iab aincredere si in aceea ca o va retrage la timp.si nu este nici un risk ca sa ramina insarcinata

| ComatoseWine a răspuns:

Logic ca e normal daca nu vor bebe-ul in brate.Ce tampenie! Am auzit de persoane casatorite ce folosesc prezervativul pentru ca nu vor inca un copil.Nu de asta au fost inventate?

| eXtreme21 a răspuns:

Daca isi vor asuma riscul "aparitiei" unui copil, atunci e ok sa nu mai foloseasca prezervativul.Dar ar putea sa se gandeasca mai bine la consecinte.Doar daca are incredere ca ejacularea lui nu va aparea foarte repede...
Sper ca am putut sa te ajut.

| SiCeDacaRisc a răspuns:

Nu inteleg dc ar trebui sa stie prietenii lui daca el foloseste sau nu prezervativul, e viata lui, face ce si cum vreahappy. Si eu cred ca e normal.numai in cazul in care si.ar dori un copil ar fi anormalwinking...

| MonkeyBoss a răspuns:

Bineinteles ca este normal. Mai putin normal este faptul ca el le spune prietenilor ce face in pat cu iubita sa straight face

| EvaLove a răspuns:

Si daca se retrage la timp tot exista riscul ca fata sa ramana insarcinata. daca nu ia anticonceptionale atunci si dupa 10 ani este normal sa folosesti prezervativul

| Lore14785 a răspuns (pentru EvaLove):

Iauite duduie smug eu am un iubit de 3 ani si nu iau anticonceptionale si nici prezervativ nu folosesc. SURPRIZA:nu am bebe puppy dog eyes

| EvaLove a răspuns (pentru Lore14785):

Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic, alteori acest lichid contine spermatozoizi viabili in principal datorita timpului scurt trecut intre ejaculari(mai multi daca a avut loc o ejaculare in ultimele 24-72 de ore). Deci in mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca aparitia sarcinii.

| Lore14785 a răspuns (pentru EvaLove):

Pai.nu vreau sa devin nepoliticoasa, dar s-a intamplat si de doua ori la intervale de o ora-doua si tot nimic. laughing

| Lore14785 a răspuns (pentru EvaLove):

A si am uitat... daca urinezi acei spermatozoizi ramasi sunt eliminati big grin

| EvaLove a răspuns (pentru Lore14785):

Ar trebui sa va duceti la doctor...clar unul dintre voi e impotent

| Lore14785 a răspuns (pentru EvaLove):

laughingauzi duduie vezi ca n-am mancat din aceeasi punga de seminte.si se zice ipotentlaughing nu esti tu bine informata, nu e nimeni "impotent" aicihappy b*tchoh go on

| EvaLove a răspuns (pentru Lore14785):

Cati ani ani ma tu 12? nu ti-a venit inca menstruatia de asta faci sex de 3 ani fara prezervativ si nu ramai insarcinata? cuvantul "ipotent" nici macar nu exista dar ce sa ma astept de la o proasta. If your age is on the clock, then you're too young for the cock!

| Lore14785 a răspuns (pentru EvaLove):

Fa proasta-i ma-tavezi cum vorbesti.laughing esti penibila serios, poate ti-as putea fi chiar mama. hai vezi-ti de papusele scumpo love struck

| SurubeL a răspuns:

Da ma da dao dracu de trebuie... Dai faci cu prezervativ nu mai e nimic normal. Nu simti aprp nimic. Ce senzatie e aiea cu prezervativ?! Nu mai ai nici un chef.