| TsunamiiiYay a întrebat:

Este normal ca la menstruatie sa ai burtica mai"mare"? Sau ar putea fi vorba de o sarcina? Mentionez ca menstruatia este normala.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. La menstruatie nu ti se umfla burta!
Burta se umfla de la: mancare prea multa, de la gaze produse de mancare sau sucuri acidulate ori bere, sau de la o sarcina.

| TsunamiiiYay explică (pentru Violleta2022):

Ma refer in partea de jos

| Violleta2022 a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

Bineinteles ca la burta m-am referit (partea de sub buric), nu la stomac (deasupra buricului)!

Imbalonarea se produce de la mancare (gaze produse de mancare sau sucuri acidulate, ape acidulate, bere), sau de la o sarcina (daca este cazul).

| alina2k18 a răspuns:

Da, eu sunt cam balonata vreo 2 zile inainte si primele 2 la menstruatiewinking

| Sara1248 a răspuns:

E normal sa te balonezi, patesc de fiecare data si sigur nu-s insarcinata. laughing