| Maxim96 a întrebat:

Este normal daca cel mai bun prieten imi spune ca ma iubeste si imi trimite pe facebook :* si inimioare? Vazand ca face asa, am inceput si eu sa fac la fel.Voi ce credeti?

PS:sunt baiat.

38 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceea ce faci tu nu e normal, daca nu esti de aceeasi orientare sexuala cu el. Adica gay.Trebuie sa lamuriti lucrurile.

| DonaldTrump a răspuns (pentru Elianna):

Vad ca nu stii Maxim este si el gay, adica cel putin asa zice el http://www.tpu.ro/......du-ma-lui/

| Elianna a răspuns (pentru DonaldTrump):

Sa fie sanatos! Habar n-aveam si nici ca ma intereseaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Tanti anelaubed, esti prea in varsta pentru generatia asta. laughing

| RAY a răspuns:

Totul e o exprienta in viata, totul creaza noi conexiuni, ce ai pierde daca ai face sex cu el?

| corbulalbrosu a răspuns:

Intro veche cugetare se exprima ideea conform careia : "In cazul in care dragostea si iubirea dintre 2 persoane este foarte mare nu mai conteaza ....sexul." Intreaba-l care este culoarea preferata de el pentru inimiara?

| Oana92 a răspuns:

Cred ca prietenul tau este putin cam homosexual si incearca sa iti dea de inteles ca te place. Ar fi indicat sa ai o discutie cu el...

| peperonies a răspuns:

Sunteti homosexuali in faza de negare. o sa va dati pe brazda. bafta la dat pe toboganul maro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A stai, tu esti declarat... Atunci, nu stiu ce sa zic, joaca-te cu carnatul pe langa el, daca pare incantat, infigeti-va unul in celalalt.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, el e cel care a scapat de homosexualitate prin rugaciune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Citeste mai jos si vei vedea ca am dreptate. Din nou, ca de fiecare data. Eroul nostru ar intra pe usa din dos daca ar avea ocazia.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

"
Maxim96 intreaba:

Buna TPU!

Cum explicati ca refugiindu-ma in credinta am reusit sa scap in mare parte de homosexualitate? Rugandu-ma lui Dumnezeu si Maicii Sale, am si reusit sa ma indragostesc de o fata"

Na poftim. Vezi ca eu am dreptate? El a reusit sa scape de homosexualitate prin rugaciune tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Maxim96 explică (pentru 4cidr41n):
Nu trollez si nici nu mint, asta e adevarul...mi s-a parut ca am scapat de homosexualitate, dar a fost pentru scurt timp.Sunt cu o fata, dar simt si pentru el mai mult decat sentimente de prietenie.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai specifica unde si ce sa citesc dragul meu. Ca nu ghicesc in stele.
laughing)
Nu am vazut acest raspuns al lui pentru ca l-a dat dupa ce ti-am zis eu ce ti-am zis. Asa ca tot nu poti spune ca ai 100% dreptate. Eu nu aveam de unde sa anticipez ca el va confesa asta.

Iar pentru tine Maxim96... e ok sa fii si gay si bisexual si asexual si ce vrei tu, atata timp cat iti asumi si iti traiesti viata fiind fericit si facand lucruri bunewinking Nu intereseaza pe nimeni in mod deosebit cu cine faci tu sex.
Iar pe prietenul tau eu l-as intreba cand sunt fata in fata cu el...ce vrea mai exact si de ce face lucrurile alea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Am 100% dreptate tot timpul. Uneori ai tu impresia ca nu am dar te lamuresti destul de repede.

Ti-am spus sa citesti mai jos pentru ca pot vedea viitorul.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai aproape niciodata dreptate nici macar 90%, d'apai 100%. Te mai las eu uneori sa crezi ca ai...dar nu ai.
Cat despre eroul nostru... cred ca inca e indecis intre usa nr.1 si usa nr.2.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Aproape niciodata... nici macar 90% straight face

Aproape niciodata ar implica, mai degraba, un numar sub 5%. Oricum, rautacios raspuns, tu te ceri pedepsita, bag de seama.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu?
Pedepsita?
Nu am fost in viata mea pedepsita. Nu stiu cum e si deci nu stiu daca sa cer asta sau nu tongue
Mai am voie sa ma gandesc sau trebuie sa dau un raspuns final acu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu era o intrebare, era o constatare. Si evident ca-ti va placea.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pedepsele foarte rar sunt asociate cu ceva pozitiv.
Tu vrei sa ma sperii sau sa ma amagesti..inca nu mi-am dat seama...inca deliberez.
DAR iti spun din start... fara taranul de la 3 sau baba care iti recita tie povesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nici nu se punea problema sa ne folosim de serviciile lor. Vom chema doar persoane apropiate. Mie.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei si tu sa te certi cu prieteni buni? Si nu stii cum sa faci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Eu ii chemam doar sa ne aduca mancare si bautura...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau paste carbonara si o portie de tiramisu. Si de baut vreau o cola si niste vin d'ala duuuulce si rosu. Nota de plata o achiti tu... sper.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Da, e clar ca nu ai fost pedepsita niciodata, nu prea intelegi cum functioneaza treaba asta.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Told ya
So..real slow now. Explica-mi ca la prosti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Inveti tu pe parcurs. Oricum, comandarea meniurilor si livrarea la domiciliu nu sunt considerate o pedeapsa nicaieri in lume. In mare, mananci ce ti se da si faci ce ti se spune atunci cand esti pedepsit. Ca orice copil cuminte!

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema inseamna ca e ca nu sunt un copil cuminte. Sau poate am fost prea cuminte si d'aia nu stiu ce e aia pedeapsa.
Si refuz sa cred ca tu stii ce inseamna pedeapsa IN TOATA LUMEA!
Daca pe undeva prin vreo civilizatie ascunsa e considerat pedeapsa sa iti aduca mancarea si bautura acasa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Irelevant. Pe tine nu te va pedepsi toata lumea asa ca nu-ti mai bate capusorul cu lucruri de genul asta.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Azi nu o scot la capat cu tine vad sad
Hai zi...trebuie sa cer indurare?
Sa ma tarasc la picioarele tale? Ce sa fac ca sa scap mai usor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E penibil in ochii altora. Intre voi o merge. Poate va amuzati. Insa am impresia ca tu iei prea in serios o interactiune virtuala prin niste emoticons si replici intre fete.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta in conditiile in care ti-ar pasa despre cei pentru care pari penibil. In schimb, daca te doare la basca despre ei si parerile lor... Dar asta nu ar trebui sa te impiedice sa-mi spui ce simti referitor la noi, te ascult cu interes. Mai ales ca tu ai raspuns la intrebarea principala in timp ce, de fapt, ni te adresai noua. Daca vrei sa te adresezi unui anumit utilizator apasa pe butonul "Raspunde" aflat imediat sub raspunsul oferit de catre respectiv/a.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este. Dar si tu incurci butoanele Răspunde.

| StefanChriss a răspuns:

Big deal!laughing Eu am un cerc de prieteni in care facem mai mereu mistouri intre noi cu tenta sexuala, ne punem inimioare, pupat si ce mai vrei tu, pe facebook si in mesaje, si iti pot garanta ca niciunul din noi nu e homosexual (eu sunt chiar homofob, iar unii au iubite). Din punctul meu de vedere, nu vad nicio problema in asta. laughing

| 4cidr41n a răspuns:

Tu ori trollezi ori te plictisesti. Decizii... decizii...

In fine, e normal daca voi doi sunteti sau va considerati mai mult decat prieteni. Daca e ok cu tine atunci e normal. Daca nu, ii zici ca nu e ok si atat.

N-are sens sa intrebi pe altii ce e normal cand vorbesti cu cineva in mesaje. Gandesti _mult_ prea mult, sau trollezi.

PS: daca ai scapat de homosexualitate si te-ai indragostit de o fata te felicit. Acum spune-i ca ai fost homosexual si te-ai rugat si vezi cum iese pentru ca ea merita adevarul.

Nu fi troll, nu minti cand poate face rau altora si nu te minti pe tine ca o sa te arzi foarte rau.

| Maxim96 explică (pentru 4cidr41n):

Nu trollez si nici nu mint, asta e adevarul...mi s-a parut ca am scapat de homosexualitate, dar a fost pentru scurt timp.Sunt cu o fata, dar simt si pentru el mai mult decat sentimente de prietenie.

| 4cidr41n a răspuns (pentru Maxim96):

Cat timp vrei sa stai sa te intrebi daca iti impartaseste sentimentele depinde in mare de tine si daca vrei sa nu sa stii.

Daca ii zici ca esti gay / bi... whatever dar fara sa spui ce simti pentru el s-ar putea sa te alegi cu un prieten bun in care te poti baza in momente dificile din viata. Daca ii zici direct ca ai sentimente pentru el asta l-ar putea speria / indeparta.

Cat despre relatia ta cu fata aici tot de tine depinde.
Relatia este pentru tine sau pentru altii sa dai impresia ca esti la fel ca ceilalti?

Mai tine minte ca nici unul nu te stie probabil cine esti cu adevarat.

Cauta sa faci ce ti-se pare natural / normal pentru tine.

Un viitor intre doi barbati / doua femei nu este prea straluciti aici dar nu e valabil peste tot.

| Andreeasps a răspuns:

Daca prietenul tau e de fel caterincos, nu-ti fa probleme!