| Mimi_7805 a întrebat:

Este normal sa ai intarziere de ciclu dupa dezvirginare? Am avut primul meu contact sexual protejat ( prezervativ) acum o luna, dar am avut intarziere de ciclu timp de 9zile, tocmai azi mi-au venit big grin este ceva normal sau sunt sanse sa fiu insarcinata o.O?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU are treabă deflorarea cu ciclul.
Dereglarea apare pe fond hormonal, stres, medicație, etc.
După oprirea menstrei, fă un test de sarcină.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este normal să ai anumite dereglări după începerea vieţii sexuale.
Este foarte bine că te-ai protejat, să nu rişti niciodată!
Baftă!

| mona a răspuns:

E normal sa iti intarzie

| iubesc a răspuns:

E ceva normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este normal!

Cel mai probabil, este vorba de o DEREGLARE hormonală des întâlnită în prima lună după începerea vieţii sexuale!

De obicei, PRIMA menstruaţie după deflorare ÎNTÂRZIE : în general, până la 10 zile, dar ( uneori ) chiar şi o lună ( mai RAR ).

Oricum, din moment ce aţi făcut sex PROTEJAT - aţi folosit prezervativul şi, bănuiesc că l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ) - atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Pentru alte detalii vezi răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E normal putin, dar nu-ti face probleme daca ti-a venit menstruatia si mai ales daca te-ai protejat cand ai facut-o.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mimisor, ce treaba are una cu alta? afla ca iubindu-te cu un barbat nu te schimbi mai deloc. poate te maturizezi, eu asa sper. succes!
gandeste mai mult.

| SunnyDay88 a răspuns:

Sa inteleg ca inainte iti venea ceas. ma indoiesc. intarzierea are legatura cu sexul numai cand ramai gravida, in rest nu mai puneti intarzierile pe seama primul act sexual.

| Yhugato a răspuns:

0 sanse,
1.A fost protejat
2.Ti-a venit menstruatia dupa acel contact sexual
nu-i nimic grav, normal ca in corpul tau au loc niste schimbari, bafta!