| deathKira a întrebat:

Este normal sa te masturbezi de la virsta de 11 ani? fara glume proaste

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E normal sa te masturbezi de la pubertate, de cand incep sa se "activeze" organele sexuale (la fete ciclul, la noi de cand se scoala), de cand incep sa "umble" hormonii, de cand apare acea curiozitate a descoperirii sexualitatii, organelor, etc.
Mai pe scurt, incearca sa nu te masturbezi, dar nu e nici total gresit.

8 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Sincer, cred ca este mult prea devreme.

| foreverуσυηg a răspuns:

straight face. NU! NU! Si NU! La 11 ani nici nu trebuie sa stii ce e masturbat. Chiar daca in zilele noastre multi copii stiu deja demult de lucrurile astea. [ Si eu, din pacatee.]

| ionut1369 a răspuns:

Nici normal nici anormal. daca ti se scoala freac-o fara grija ca nu se intampla nimic rau

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Daca tie iti place

| YannyAlmounte96 a răspuns:

Dar tu esti normala? pune mana pe carte fato macar pana; la 15-16 ani

| anonimusus1 a răspuns:

Nu preawinking

| musfash a răspuns:

Da e normalwinking

| Marle00 a răspuns:

NU! la 11 ani esti inca copil, vezi-ti de copilaria ta si lasa prostiile astea. Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si nu te mai gandii la masturbat pentru ca, daca incepi asta de acum, pe viitor poate avea consecinte happy