| balaurus a întrebat:

Este o fata care imi place foarte mult insa ea este in limba dupa un alt baiat! Dar, nu trece nicio zi fara sa primesc telefon de la ea in care sa imi spuna "vreau sa te vad ca nu te-am vazut astazi deloc" are poze doar cu mine pe hi5, m-am certat putin cu ea apoi mi-a spus ca nu vrea sa ma piarda, cand este suparata ma suna pe mine.si alte din astea care m-au facut sa ma atasez foarte mult de ea, dar eu mi-as dori o relatie insa ea...nici gand. Ce se intampla? Cum sa o fac sa ma placa ca iubit?

9 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Poate te vrea ca prieten bun, doar atat
vorbeste cu ea calm iar daca ea tot nu are nicio intentie ar fi bine sa te indepartezi de ea, altfel fei fi tu cel ranit

| alinaWalina a răspuns:

Eu cred ca ea te place. O solutie ar fi sa ii spui ce simti pentru ea, bineinteles cu riscul de a apierde prietenia asta. Vezi tu, daca va intalniti, si ea sta mai aproape de tine, cauta sa fie tot timpu in preajma ta, normal ca te place.
bafta:*

| lilstar a răspuns:

Pai probail te place dar te vrea doar ca prieten poate pentru ca esti genul care se foloseste de fete? asta ar fi o varianta. Sau poate ca si ea te place la fel de mult dar ii e frica sa te piarda ca prieten, poate ii e teama ca nu o sa mai fiti prieteni ca inainte daca iti spune
oricum baftabig grin

| ioneluka a răspuns:

Fara suparare!

Ar trebui sa ii recomanzi un oftalmolog!
Are nevoie de niste ochelarii! Nu vede ca ii apare marea dragoste in fata ochilor si o va pierde!
Nu ii da semne cateva zile sa vezi poate se trezeste!
Poate ca ea zice ca e indragostita de acel baiat ca sa aiba subiect de discutie cu tine! Ar fi o varianta!

P. S. Vorbeste deschis cu ea! Si intreab-o daca ar vrea sa iesiti impreuna!

| kukubau a răspuns:

. Tu trebuie sa inveti ca fetele sunt o specie emotiva laughing si ca sa iasa o rel trebuie sa te implici. e atat de greu sa o saruti? sa o atingi tandru? sa o mangai emotional? ori u ori ea laughing ori amandoi laughing

| 3u a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, ca imi plaea de un baiat iar un alt baiat era indragostit de mine si mai ales ca suntem vecini. gandeste'te cam asa ei nu ii este usor fiind prieteni nu vrea sa te raneasca dar ea este indrgostita de altcineva dar asteapta timpul poate isi va da seama ca marea dragoste este chiar in fata ochilor ei. sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o direct. Daca raspunde "da!" esti norocos daca raspunde "nu" pe un ton normal inseamna ca nu-i ii place de tine, iar in final daca zice "nu, de tine niciodata "sau alte chesti din astea inseamna ca ii place. Sper sa ta ajute

| danny_5717 a răspuns:

Trebuie sa ii areti ca u esti ceea ce vrea si nu acel baiat. Daca vrei sa vorbim mai mult da-mi add (drogy87)

| balaurus explică:

Am avut o discutie cu ea... dar nu vrea! am incercat si sa nu ii dau semne cateva zile si ma cauta ea! ieri am plecat acasa si ma suna seara...cica"bai da nu mi-ai spus si mie ca ai plecat, a trebuit sa aflu de la nu stiu cine!" nu am idee ce pot face