| anonim_4396 a întrebat:

Este o fata de care sunt foarte indragostit!
O cunosc de mult timp etc etc.
Totul era bine intre noi(amici)pana ieri cand am intrebat-o daca simte ceva pentru mine(a dat sentimentul ca simte ceva pentru mine de multe ori, si m-am gandit s-o intreb)
Faza e ca mai erau 2 pe langa noi care nu ne dadea pace...infine am intrebat-o si mi-a zis ca ar vrea sa ramanem doar prieteni!
Am 2 intrebari:
1. Este vreo problema daca este mai mare decat mine(diferenta de 2 ani), am mai fost cu fete mai mari^^?
2. Am vreo sansa cu ea?

VREAU MAI ALES PAREREA FETELOR!

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Parerea mea este ca o fata daca vrea sa fie cu un baiat, la momentul cind ii propui sa fiti impreuna sau iti da raspunsul pozitiv, sau iti poate spune ca se va mai gindi, pentru ca sa nu para ratata sau ca tu sa crezi ca se topeste dupa tine.
Iar daca ti-a spus-o deodata ca vrea sa fiti doar prieteni, nu cred ca ar fi cazul sa iti faci iluzii degeaba.Incearca sau sa atragi atentia la o alta fata, caci sunt o sumedenie de fete frumoase si inteligente, sau daca totusi vreai sa incerci sa fii cu ea, pot sa iti dau unele sfaturi ca de la o fata la un baiat, dar nu promit ca totul va functiona.
Deci in primul rind, cit de mult nu ti-ai dori sa vorbesti cu ea, sa o cuprinzi si chestii din astea, nu o face. Un timp oarecare, o saptamana-2 sau poate o luna nu vorbi cu ea(adica daca ea te intreaba ceva, raspunde-i normal, fara aere si chestii din astea) dar ideea e ca sa incerci sa te porti cu ea ca cu toate celelalte fete.Si sa nu faci aceasta cu tonul ca ai fi suparat. Pur si simplu acorda-i atita atentie cit le acorzi si celorlalte.Ai inteles ideea, da? Acest lucru o va deranja din simplu fapt ca ea va astepta sa ii acorzi atentia ca sa isi ridice orgoliul. Dar daca nu o vei face, se va gindi: cum asa? Parca ii placea de mine? De ce atunci nu-mi acorda nimic atentie? Si aceasta framintare o va face sa se uite la tine cu alti ochi.
DECI... DIN ACEST MOMENT ATENTIE! Vei fi mai mult in atentia ei asa ca stradui-te in fiecare zi sa arati super bine! Poarta-te maturizat! Vorbeste normal, calm, linistit si increzut cu toti. Zimbeste simplu si frumos cind toti rid, zimbeste cind toti se casca intraiurea.Fii vesel mereu.Nu o suna.Nu ii scrie. Flirteaza usor cu toate fetele din cercul ei.Si nu uita, ei nu-i acorzi atita atentie cum celorlalte.Ar fi bine la un moment dat, cind este si ea in incapere cu tine, sa flirtezi usor (clar ca prefacut) cu o oarecare fata. Te impui sa te uiti la ea mai des si chestii din astea.Si la un moment dat, jucindu-te cu acea fata; sa faci in asa fel ca voi doi sa va separati de tot colectivul si sa iasa ca tu ai facut asta, deoarece ai placerea sa stai putin in compania ei separat de toti. Poti cumva sa o pui la un perete si cu miinele in parti sa flirtezi cumva, chestii din astea. Fata care iti place la sigur va crapa de ciuda."Ce dracu face acela cu ea daca ii place de mine?"Dar vezi, fa totul cu grija ca sa nu-si dea seama ca faci totul pentru ea.Ai mare grija la asta. Daca isi va da seama ca faci totul sa ii faci ei in ciuda, vei strica totul.
Compoarta-te ca un adevarat barbat maturizat.Si cred ca vei avea succese, sau cu ea sau cu orice alta fata.
Sper ca sfatul meu iti va ajuta.
Si daca ceva, scrie-mi si mie cum decurg toate lucrurile!winking
pupic!

5 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Deci in primul rand sunt baiat si incerc sa te ajut... cand mai faci asemenea intrebari, fi sigur ca sunteti numa voi doi si nu va mai aude nimeni, fata poate ca a mai spus si de asta ca sa fiti numa prieteni pentru ca mai erau 2 pe acolo.
1. si da si nu. unele fete prefera si baietii mai mici dar ea poate ca nu te vrea pentru ca esti prea mic.
2. eu zic ca ai 35%.
Daca reusesti sa fi cu ea sa ne spui. Bafta

| Ayna a răspuns:

Ok. Voi fi bucuroasa daca te voi putea ajuta! :*

| andreyusnice a răspuns:

Mersi pentru raspunsuri! Am dat puncte tuturor, dar nu pot da la toti funde^^...
Sper ca o sa mearga bine!
@Ayna o sa-ti mai cer sfaturi, si iti dau funda.
Daca se intampla ceva important o sa va spun.
Faza e ca eu fac dans sportiv la acelasi club cu ea, dar din pacate cand ne intoarcem acasa sunt mai multi(dintre care 2 sunt impreuna, pe una dintre ele nu o suport... e foarte proasta...si mai e un baiat cu care ma inteleg bine in ultimul timp)
Eu mai sunt plecat si noaptea pe la Laser Max sau billiard... dar e nu prea poate sa vina pentru ca parintii n-o lasa d-acum...
I-am povestit ca eu sunt cu gasca acolo^^... si degeaba, tot nu o lasa taicasu, maicasa are incredere in mine, dar taicasu mai putin.
El e ok cu mine in timpul zilei, dar cand vine vorba sa o lase seara nu...
Mentionez ca am 12 ani juma si ea 14, dar sunt mai matur decat unul de 16, chiar ea mi-a zis^^, si mai multe fete.

| Draghita_8467 a răspuns:

Omg x_x
E evident ca, cum a spus xristo, cred ca am scris bine, tipa a spus ca vrea sa ramaneti prietenii` doar pentru ca erai persoannele "neasteptate"... Sunt fata si mi s. a intamplat si nu am spus de fata cu ceilaltii " Da baii te plac" sau ceva de genu pentru ca e ca si cum te simti sub un microscopbatting eyelashes

In fine oh go on

1. pai nu ar trebui sa fie o problema varstabatting eyelashes mama e mai mare ca tata cu 4 ani laughing

2. probabil... nu stiu sa. ti spun sigur da` iti tin pumniibatting eyelashes

| Dariutza22 a răspuns:

Buna.sunt fata.cand o mai intrebi lucruri din astea incearca sa nu te mai auda nimeni decat ea.pe mine cel putin ma deranjeaza dac cine miar pune intrebari de genul asta si ar mai auzi cineva.eu nu cred ca este vreo problema dac ii mai mare ca tine si cred ca ai sanse cu ea. sper ca ti-am fost de ajutor.succes pa