| adrian48 a întrebat:

Este o fata la mine in clasa si sta cu mine in banca.eu fac glume si ea rade iar acum cateva zile am intrebat-o pe mess daca ii place sa stea cu mine in banca si a zis ca e innebunita. dupa aia am intrebat-o cu cine ar fi din clasa si a zis ca cu mine.nu e un semn ca ma place? astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

Se intelege ca te place, dar daca o dai in bara cu chestii de genu" ma placi? vrei sa fii prietena mea" atunci clar esti D***** (fraier). Chestiile alea sunt ceva de genu " nu am observat nimic cu privire la tine, nu te cunosc si vreau sa ma combin cu tine de parca azi te-am vazut prima data " ceea ce e o jignire totala la binedispozitia ei pe care i-ai creat-o prin naturaletea cu care ati conversat. Vb ca pana acum, invit-o la un suc, nu bate nici un apropo de ralii sau tampenii sau etc, si daca vrei sa o saruti nu ai decat sa o faci. Cat timp e ceva natural, relatia voastra o sa i se para ceva firesc.

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

NU Te place Absolut deloc ..Doar te admira ca ..coleg..Nu confunda lucrurile si nu te amagi cu apa calda ok?
Dar daca vrei sa afli raspunsul la intrebarea ta..de ce nu o intrebi pe ea direct si propune-i sa fiti impreuna. ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa zice ca te place, incearca sa ii spui ca iti face mare placere sa stai cu ea si complimenteaz-o ca sa vezi cum reactioneaza. Cand iesiti de la scoala, asteapt-o, petreceti timpul cu ea si daca ti se pare ca va apropiati intreab-o daca vrea sa fie impreuna cu tine.

| Blu3Smyle a răspuns:

E un semn si ar trebui sa o intrebi daca vrea sa stea cu tine (daca o placi si tu ) din semnele astea clar te place dar totusi poate doar ii place asa de tine ca coleg mai bine intreab-o!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa asculti de raspunsul lui Silviu.

| DanyN98 a răspuns:

Crede-ma ca am multa experienta, deoarece am trecut pri multe probleme emotionale, si inca am niste dubii...parerea mea(ca sa tio spun direct)e ca s-ar putea doar sa te placa ca un coleg, ca un amic, prieten, nu ca un iubit...de multe ori mi s-a intamplat sa-mi faca multe fete ofensari foarte..hmm,ofensatoare,si sau dovedit niste prefacute.parerea mea e ca nu ar trebui sa te amagesti asa repede.mai asteapta, toate la timpul lor

| adrian48 explică (pentru DanyN98):

Mersi frumos

| justfreelove a răspuns (pentru DanyN98):

Nu stiu ce experienta de viata ai tu, dar da-mi voie sa iti spun ca daca dai si cel mai mic semn de disperare, oricat de mult te-a place o fata, o sa bata in retragere si "o sa te placa doar ca pe un amic". Iti place o fata? fa primul pas! Indrazneste. Dovedeste-i ca esti un baiat capabil, un baiat care stie ce vrea de la viata, un baiat care are incredere in propriile sale forte si atunci, chiar daca are prieten, o sa iti cedeze. Fetele sunt dezorientate de cele mai multe ori. Prea multi prefacuti, prea multe minciuni. Ele nu stiu ce vor de la viata, si atunci cand intalnesc "the real deal" cad in limba dupa el. Frumos sau urat, bogat sau sarac, chiar nu conteaza. Important e sa stii ce vrei.

| gage a răspuns:

laughing) Intreab-o daca ar fi banci de 3 persoane, pe cine ar alege sa fie a/al 3-a/lea...iar daca ar fi banci de o persoana, si-ar apropia banca de banca ta? Iar daca tu ai avea scaun fara spatar, iar ea cu spatar, ti l-ar da pe ala cu spatar? Iar daca al ei ar fi tapisat, al tau nu, ti l-ar da pe al ei? Iar daca ar trebui sa va insemnati bancile, ar fi de acord sa iti scrie numele tau pe banca ei si tu numele ei pe a ta? Sunt o multime de intrebari!

| ღPufuleț a răspuns:

Ba da...cam asta inseamna. Te place. Bafta cu ea happy

| denysukafrumusika a răspuns:

Poate ca ii place de tine sau... poate a facut o gluma!big grin

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

E un inceput bun, invit-o la un suc sau la o plimbare in parc. Atunci vei observa daca intre voi e ceva. Mult succes