| HeartsBraker a întrebat:

Este o intrebare pentru toata lumea. Daca va place o persoana si nu aveti curajul sa ii spuneti sau sa ii vorbiti pentru ca nu v-ar lua in serios ce ati face? Ati sta in umbra admirand sau ati face primul pas si i-ati spune?

Răspuns Câştigător
| Anisia25 a răspuns:

Mai mult decat sa te refuze n-are ce sa-ti faca. Iar daca te refuza, habar n-are ce pierde... Oricum, daca vrei sa intri in vorba cu cineva ar trebui sa gasesti un moment potrivit in care nu este ocupat/a cu prieteni sau se grabeste... Succes!

5 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Nu a fost una ci multe fete care mi-au placut si nu le-am zis acest lucru. Dar rezultatul e pozitiv luat per total deoarece suntem prieteni buni cu totii. Am incercat sa nu risc o prietenie pe o relatie iubit-iubita

| SentimentalConsil a răspuns:

Trebuie sa-mi pun intrebarea daca si acea persoana ma place, nu trebuie sa "merg la vanatoare fara gloante", daca da semne ca ma place caut sa "provoc" o conversatie amiabila si daca vad ca este pe aceeasi lungimi de unda ca si mine, cu timpul, o sa-i spun ca o plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cind simt ca trebuie sa vorbrsc, imi asum riscul si o fac.De ce sa ramin cu inima indoita ca am ratat?

| Mell1321 a răspuns:

Una din doua as face, depinde ce persoana:p deci Ori as merge si i-as spune ori nu as face nimic si as pleca si m-ar durea in basca big grin

| tslex a răspuns:

Prin asa ceva am trecut si eu..insa eu am avut norocul ca persoana aceea si a dat seama ca sunt timid si nu ma voi duce deloc la ea...asa ca a facut ea primul pas. nu ai ce pierde, nu te amari singur si incearca sa ti iei inima in dinti si sa te duci la ea. nu tine tine pentru ca iti va parea rau pe urma...