| 90210 a întrebat:

Este o poveste putin mai veche, dar voiam sa aud si parerea altor persoane. Iubitul meu a fost la petrecerea de Craciun a firmei. Cand sa plece pe la 2 dimineata s-a intalnit la iesire cu o colega (taxiul ei nu ajungea si taxiul lui a venit mai repede) si au plecat impreuna cu taxiul lui.
Iubitul meu a vorbit cu mine pe parcursul serii si cand a ajuns acasa m-a sunat oricum.
Mie nu mi se pare normal sa ia femei cu el in taxi la 2 dimineata, mai ales ca si bause. Stiu clar ca nu s-a intamplat nimic, dar mi se pare lipsa de respect. Eu nu plecam cu alt barbat. Asteptam taxiul meu.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești exagerată și paranoia, calmează-te că ești exasperantă. nu te-a nerespectat cu nimic, a respectat-o pe femeia aia nelăsând-o singură noaptea afară.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca prea te bate grija. Si eu daca as fi fost in locul lui as fi luat-o mai ales ca era decembrie deci frig ca naiba.

| MarianWLF a răspuns:

Nu e vorba de gelozie, te-a deranjat pentru ca tu la randul tau il respecti si nu ai fii facut asta, pentru ca ti s-ar fi parut nedrept fata de el sa te urci cu un baiat in taxi, cum a facut el cu tipa aia. Trebuie sa ii spui ca doresti respect din partea lui, si ca te-a deranjat acel gest, daca nu spui nimic se poate repeta experienta pe viitor, lasa-l sa stie ce te deranjeaza, e cel mai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie nu mi se pare normal sa ia femei cu el in taxi la 2 dimineata, mai ales ca si bause.
Ți se pare anormal, căci prin faptul că este iubitul tău, aplici asupra vieții lui, legea ta, să nu se mai apropie de nici o altă femeie. Dacă el a făcut-o trebuie analizat contextul. Era cealaltă femeie pe stradă, singură la ora 3 noaptea, așteptând taxiul, etc. Astfel aceste aspecte ar trebui să le clarifici cu el, ce obligații de comportament are față de alte persoane de sex feminin, atât timp cât este iubitul tău. Dacă vei impune restricții de comportament excesive, s-ar putea să ai reacții nedorite.

| 90210 explică (pentru sadrian46):

Nu i-am impus niciodata nimic si credeam ca stie ca nu e okay sa faca asta. Pot aparea si barfe la job, chiar daca nu s-a intamplat nimic. Poate sa vb cu cine vrea. Nu i-am spus vreodata ca n-are voie sa vb cu femei. Asta ar insemna ca sunt dusa cu pluta. Doar asta m-a deranjat.
Fata aia astepta taxiul si iubitul meu a zis ca e tarziu si ca poate sa vina cu taxiul lui. El s-a dus acasa la el si ea acasa la ea. Mai mult m-a deranjat ca o cunoscuse in seara aia (era o colega venita de la firma din Craiova) si intr-adevar am inceput sa tip putin la el si sa-l intreb cum de i-a facut o parere asa buna in cateva ore incat s-o ia cu taxi. I-am spus ca singura situatie plauzibila in care era okay s-o ia cu taxi era in padure si o urmarea un criminal in serie. Daca mai era un coleg sau chiar inca o colega si nu erau doar ei 2 nu ma deranja absolut deloc, dar faptul ca au fost singuri m-a deranjat! O sa trebuiasca oricum sa am o discutie cu el pe tema asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru 90210):

Va fi o serie lungă de întâmplări prin care vei trece, fără să afli nimic, dacă îi faci scandal acum, vorba ta, să țip puțin la el. Este iubitul tău, nu obiect al tău proprietate personală.

| Atlas33 a răspuns (pentru 90210):

Si sa-i spui ce? sa nu mai faca! Crede-ma ca stia bine de la inceput ceea ce face si chiar nu e nevoie sa-l mustruluieti tu. Daca ai,,contat'' pentru el, nu s-ar fi intamplat asta, oricat de baut sa fi fost. Asta este semnalul pe care trebuie sa ti-l tragi tu singurica. Cand iubesc pe cineva cu adevarat, am grija ca indiferent de ceea ce fac, spun sau imi doresc, sa nu lezez intr-un fel sau altul sufletul celuilalt.Nu putea lasa femeia in frig, dar el ar fi putut foarte bine rezista.te rog, iti las taxi-ul meu si-o sa-mi fac comanda la un altul. Dar cine renunta la placerile carnale care ne tortureaza imaginatia!

| Sofer a răspuns:

E perfect normal ca asa sa întâmplat. Ce puteau face ca au plecat amândoi cu acelasi taxiu? Făceau o partida și ii vedeam pe site FakeTaxi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te înțeleg și gelozia este normală, până în punctul la care trebuie să realizezi că devine în exces.

Nu mi se pare un lucru deplasat, încrederea ar trebui să existe reciproc pentru o conviețuire sănătoasă. Gelozia și gândurile în plus nu vor preveni orice situație nefavorabilă.

Aș fi procedat poate la fel, datorită dorinței de a mă comporta frumos cu o colegă de muncă. În același timp sentimentele mele pentru fata pe care o iubesc ar rămâne neschimbate.

Dacă te iubește cu adevărat nu-ți va întoarce spatele pentru o altă femeie, oricât de frumoasă ar fi ea.

| Ely1234567 a răspuns:

Pai dacă ști ca nu a greșit cu nimic de ce te deranjează?
Iubitul tău a făcut o fapta buna