| john_5817 a întrebat:

Este obligatoriu sa ejaculezi in acelasi timp ce partenera are orgasm, pentru a ramane ansarcinata?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o legatura intre orgasmul femeii si conceptie. Sarcina poate aparea daca barbatul ejaculeaza indiferent daca femeia a avut sau nu orgasm.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

NU! Asta e parere eronata de pevremea lui Aristoteles! Dar, intr-o anumita masura, daca e Dragoste Pasionala, orgasmul simultan, poate influenta in bine "lipeala"!

| Leea1234 a răspuns:

Nu, nu e obligatoriu, dar e placut, sa terminati treaba amandoi in acelasi timp!

regis
| regis a răspuns:

Din pacate (sau din fericire?) nu.
Pe puncte-puncte vioricutza a vrut sa spuna "ejaculezi". Insa ejacularea in afara vaginului nu este o metoda contraceptiva foarte eficienta si te priveaza de cea mai mare bucurie...

| Lorenyk a răspuns:

Daca nu va protejati, poate ramane insarcinata indiferent de alte lucruri (orgasm, etc). ejacularea in afara vaginului nu este o metoda eficienta, deoarece picături de spermă se pot scurge din penis în vagin şi înainte de ejaculare, conducând la o sarcină nedorită

| cristina_6456 a răspuns:

NU este obligatpriu ca partenera sa aiba orgasm pentru a ramane insarcinata tu trebuie sa... in ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident

| Roselyn a răspuns:

Orgasmul femeii nu are legatura cu ejacularea barbatului. Daca ea este in perioada fertila, iar barbatul ejaculeaza inauntru, atunci ramane insarcinata. Conceptia are loc in momentul in care spermatozoidul fecundeaza ovulul, iar pentru asta, ovulul trebuie sa fie eliminat de ovare, fapt care nu are nicio legatura cu orgasmul femeii.