| Florentinaaaaaaaa a întrebat:

Este pe aici vreo persoana cu care poti discuta ca si cum ai discuta cu un ginecolog? Care sa stie ce zice si sa zică bine

7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Draga mea daca nu a ejaculat in tine nu aicum sa ramai.

| JustStitch a răspuns:

Da

| Stefania211298 a răspuns:

Ce te macina?

| Florentinaaaaaaaa explică:

Pai... in data de 1 Ianuarie am avut contact sexual neprotejat fără ejaculare in vagin, era ziua dintre cele 2 perioade fertila si nefertila. Nu a ejaculat înăuntru deloc, nici lichidul preejaculator nimic. Pe 20 trebuie să-mi vina menstruația si simptomele nu au început, doar ma dor sânii si atat, mi-a mai fost greață si am mai avut amețeli. Nu stiu, sa fiu însărcinată?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaa):

In cazul tau strict particular mai tii minte daca a existat o regula sau un numar precis de zile, sau cam cu cate zile inainte de pornirea efectiva a menstruatiei incepeau sa apara si sa se manifeste in mod efectiv simptomele premenstruale. Si de asemenea daca aceste simptome s-au produs de obicei/intotdeauna inaintea menstruatiilor produse pana in prezent? sau doar in anumite cazuri? Nu trebuie omis faptul ca ar mai fi destul de multe zile pana la data preconizata de incepere a actualei menstruatii.

| Florentinaaaaaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Nu mai tin minte exact cu câte zile incepeau. Dar de fiecare data existau

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaa):

Probabil ca simptomele premenstruale vor apare/exista si acum, insa vor incepe sa se manifeste doar peste cateva zile, deoarece totusi mai sunt circa 8 zile pana la data calculata de a incepe menstruatia. Ingrijorarea ta ar putea fi considerata obiectiva numai daca ar mai fi doar 2-3 zile si ar lipsi cu desavarsire simptomele. Pana atunci atat stresul cat si ingrijorarea ta sunt complet inutile.