| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca dupa cam un an si vreo 5 luni de relatii sexuale neprotejate in care nu am ramas insarcinata,sa fi ramas acum!? fara sa fi luat vreun tratament ceva, doar ca nu mi-a venit menstruatia de vreo 4 luni,am facut un test de sarcina acum vreo luna si a iesit negativ, nu am greturi si alte chestii.Menstruatia de obicei era neregulata, cateodata se intampla sa imi intarzie o luna.Simt niste pulsatii asa,nu stiu cum sa le descriu,in zona uterului,doar atat,dar sunt rare. Burta nu prea am,doar burta mea,ca sunt grasa,dar cand ma cuprind asa cu mainile nu simt sa fie mai mare, sau tare...nici macar in zona uterului unde trebuia sa fie burta. Ajutati-ma cu un raspuns va rog? Am 20 de ani si chiar nu stiu ce se intampla, la doctor nu am mers pentru ca am o retinere fata de ginecologi dupa o intamplare foarte neplacuta.

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Du-te la ginecolog serios, ai riscat foarte mult facand sex neprotejat cine stie ce boala horror ai luat

| RAY a răspuns:

Fa un test de sarcina, totul e posibil

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai precis mod de a determina existenta hormonul de sarcina hCG care este produs exclusiv de placenta, deci apare in sange si urina doar in cazul existentei unei sarcini este cel obtinut prin analiza de sange. Acest tip de test de sarcina este intotdeauna sigur si corect in proportie de peste 98%. Se poate face/efectua in orice laborator de analize medicale contra unei sume de 40-45 lei, rezultatul se primeste in 24 de ore, nu necesita repetare ei deoarece nu exista motive sau posibilitati de interpretare a rezultatului obtinut. Multa sanatate.

| Dugalle a răspuns:

Este posibil ca dupa cam un an si vreo 5 luni de relatii sexuale neprotejate in care nu am ramas insarcinata, sa fi ramas acum!?

Oricand e posibil.