| BoboBobo6717 a întrebat:

Este posibil ca o persoană să renunțe definitiv la iubirea lui doar din orgoliu și prea multă mândrie? Să presupunem că partenerul/partenera i-a greșit neintenționat ( nu a înșelat sau chestii grave), a realizat un pic mai târziu, și-a cerut iertare și a încercat să remedieze situația însă nu i s-a oferit nicio șansă de împăcare deși amândoi sunt foarte compatibili si sunt puține aspecte care trebuie schimbate în relație ca să meargă strună. Acuma persoana respectivă a întrerupt orice fel de legătură cu posibilitatea că o să mă caute când va fi momentul deși a susținut intr-una că n-o să ne mai împăcăm. Ce aș putea să inteleg din asta? Recunosc că e o persoană care nu oferă de obicei șanse și e dintr-o bucată.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Este posibil ca o persoană să renunțe definitiv la iubirea lui doar din orgoliu "

sunt oameni și oameni deci DA, e foarte posibil

| Chiri23 a răspuns:

Din pacate da, eu sunt una dintre acele persoane de ex.

| 08Anna a răspuns:

Fiecare persoana este diferita, poate considera un lucru mare ceva ce tie ti se pare banal. Daca persoana a inteles ca a fost o greseala si tot vrea sa va despartit si sa nu va mai vorbiti, cea mai bun alegere este sa ii respecti opinia.