| Anonimus199666 a întrebat:

Este posibil ca sa ai relatii sexuale cu fata virgina si sa nu-i curga singe? este virgina 100%

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Cam 20% din fete nu sangereaza la dezvirginare. Unele au himen elastic acre se rupe doar la prima nastere vaginala, altele au himen absent congenital, sau un himen subtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare, altele si-au rupt himenul in cursul unui exercitiu fizic (gen spagat) sau la mersul pe bicicleta).

| soul2soull a răspuns (pentru Brigaela):

De acord cu tine 100%

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este obligatoriu prezența sângelui la deflorare. Și tu de unde știi să este virgină 100%?
Lasă pronosticurile.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Revin. La ce postezi întrebarea cum chipurile ai fost și cu la ginecologie? Cât îți mai bați joc de ea?
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Sângerare la dezvirginare nu este obligatorie.

| BRG a răspuns:

Lasă mă fata în pace.

| DeeaMarry a răspuns:

Da. Asta depinde de tipul himenului sau de alti factori, precum practicarea anumitor sporturi sau folosirea ob-urilor.

Răspuns utilizator avertizat
| livethislife a răspuns:

Bineinteles. Sangerarea e provocata de ruperea himenului, iar la unele fete e mai,, elastic,, si nu se rupe de la primul contact sexual
Sarbatori fericite si multe fundite!

| buburuza0111 a răspuns:

Nare cum daca fatai virgina 100% ap numai de cit o sa curga o leaca de singe

| soul2soull a răspuns (pentru buburuza0111):

Stii tu? in ce film de comedie ai vazut asta?

| alishaany a răspuns:

Se poate sa se rupa himenul fara sa sangereze, dar exista totusi sanse sa sangereze.Nu poti sa stii ce himen are iar legat de 100 % virgina exista sanse sa i se rupa himenul si la inot si la mare pe bicilete daca face aerobic sau dans sau balet.la fete se poate pierde virginitatea foarte usor bafta