| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa ramai insarcinata daca el nu a ejaculat.am folosit prezervativul, si fiind virgina, nu am sangerat.deci.himenul nu s-a rupt? multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 17 ani.si am folosit prezervativul, dupa cum am zis si mai sus.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca nu ai sangerat nu e echivalent cu ruperea himenului. Important e daca penisul a patruns in vagin. Daca da, exista o infima sansa de a ramane insacinata, dar, sincer, mi se pare de 1 la un miliard. Probabil ca nu esti insarcinata, dar nici virgina nu esti, virginitatea e ai mult decat absenta unei sangerari.

assiris
| assiris a răspuns:

Câţi anişori ai?

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Wow...pe toate le-ati facut! el nu a ejaculat... a folosit prezervativul...erai virgina...nu s-a rupt himenul...Greu de dat un raspuns in situatia asta. Daca este adevarata povestea ta, poti afla raspunsuri la doctorul ginecolog, care-ti poate confirma sau infirma daca mai esti virgina...
Daca ati folosit prezervativul, sigur n-ai cum sa ramai gravida...si foarte bine ai facut, pentru ca te-ai protejat si de neplacerea infestarii cu diferite boli...
De unde sti ca n-a ejaculat, daca avea prezervativ?
Deflorarea se poate face si fara sangerare, daca himenul este elastic.
Cand pui intrebari, trebuie sa fii sincera, ca cei care vor sa te ajute sa aiba aceasta posibilitate.

Bula
| Bula a răspuns:

Da. Istoria umanitatii mai tine in evidenta un astfel de caz: Sfanta Maria. big grin
In mod serios, poti ramane insarcinata si daca himenul nu s-a rupta, dar daca el n-a ejaculat atunci doar prin insamantare artificialawinking

| unsfatbunlacasaomului1 a răspuns:

In primul rand fata a spus ca la momentul respectiv era virgina, nu ca a ramas virgina dupa un contact sexual.
in alta ordine de idei exista asa numitul himen elastic, adica nu se rupe decat dupa mai multe contacte sau dupa ce respectiva pa nascut
si in al treilearans poti ramane insarcinata dc folosesti prezervativul DACA:
1. parte prezervativului ce intra in contact cu vaginul a fost in contact direct cu penisul(aka l-a pus gresi si l-a intors) - de aceea este cel mai indicat ca persoana de sex femini sa fac aceatsa operatiune - e mai sigurtongue
2. exista pre-ejacularea. ce inseamna asta? este un lichid ce contine un mic procent de spermatozoizi, dar dupa cum bine stim cu totii, nu este nevoie decat de unul...si daca e unul rapid... de aceea este f bine ca partenerii sa fie precauti macar pana la o anumita cunoastere reciproca si stabilizare a relatiei. sau se recomanda metode contraceptive alternative(daca sunt folosite contreaceptivele este indicata o vizita la medicul ginecolog pentru a stabili tipul de concentratie hormonala necesara)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... fata draga dc nu scrii si cati ani ai, si el? Pe ce lume traiti? Ati luat cumva un pahar in plus de teama durerii talea? Cam 2/1000, statistic, se nasc FARA himen! Si eu am intalnit Una! Apoi! la barbat, in faza de excitatie, gandele Cowper elimina 2, 3 stropi pentru facilitarea intromisiunii, dar unde traiesc vreo 50 de milioane de virtuali penetratori de ovul! POTI fii in curs de... Du-te la un cabinet de planning familial si primesti gratuit -cred pastila de a doua zi! Fugi, nu amana! Si n u mai fa sex fara PREZERVATIV! Mai exista o Multime de boli venerice, una mai nasoala decat alta! Voi chiar nu mai cititi nimic, nu va informati? e plin de carti pe toate tarabele, site-uri, cabinete, etc, etc,... TREZITI-VA! Psiho

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand eu nu cred ca ai 17 ani, in al doilea rand exista femei cu himen elastic care nu sangereaza la prima penetrare in al treilea rand trebuie sa ne spui daca ati folosit prezervativul de la inceput sau v-ati gandit abia mai tarziu, iar virgina nu mai esti daca a avut loc penetrarea si mai este si intrebarea unde a ejaculat pustiu si la cat de buna e calitatea spermei lui ca altele chiar si cu inseminare artificiala nu au ramas gravide, si poate ca tu nu erai in perioada de ovulatie cand ati facut prostii cu sau fara prezervativ asa ca sansele sa fii gravida sunt ffffffff reduse
dar data viitoare luativa mai multe precautii ca poate te alegi cu niste bolii mai grave decat o sarcina nedorita care se poate rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o intrebarehappy eu sunt virgina...si momentan m-am jucat cu pr. fara prezervativ...si ia curs un lichid ...este posibil sa raman insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu stiu m-ar interesa si pe mine sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 16 ani. Am avut un contact sexual cu prietenul meu. Nu a ejaculat in interiorul vaginului meu si am folosit si prezervativ. La 5 zile dupa asta mi-a venit ciclul. A fost normal totul. Ciclul cum era inainte. Acum ma doare sanul drept si sunt stresata. Ma doare oare pentru ca am ramas gravida sau pentru ca trebuie sa-mi vina iar ciclul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie. Mie mi-a venit si ciclu la 5 zile dupa...Sunt speriata si eu ca as putea fi gravia. Se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa ramai gravida daca a folosit prezervativul!