| timea20 a întrebat:

Este posibil sa ramai insarcinata daca faci sex neprotejat si in ziua cealalta sau dupa 2 zile iti vine ciclul?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este absolut infim, sub 1 la 10 000.

| elena a răspuns:

Categoric nu...socotesti singura (numai daca ai ciclul regulat) daca pe data de 01.04 a fost prima zi de ciclu, 10 zile sunt considerate libere la sex neprotejat, urmatoarele 10 zile INTERZIS TOTAL, apoi restul zilelor pana la venirea ciclului iarasi liber.
01.04 -10.04 neprotejat
10.04 - 20.04 PROTEJAT
20.04 - neprotejat ciclul ar trebui sa-ti vina pe 27 - 28.04
Pentru siguranta este bine ca perioada interzisa sa fie de 12 zile respectiv 09 - 21.04 sper ca am fost explicita conditia este sa ai ciclul regulat.

| kh1ss a răspuns:

Fa-ti un test si este mai sigur decat presupunerile noastre :p