| Aurelia a întrebat:

Este posibil sa te indragostesti de cineva din clasa(cu care nu prea vorbesti, dar il/o cunosti de destul de mult timp) pentru ca te simti foarte singur/a si bineinteles, nu iti poti scoate din minte acea persoana, iti imaginezi cum ar fi sa fii alaturi de el/ea in momentul respectiv, cum ar fi sa te laude, cand il/o privesti te apuca tremuratul si ti se face un nod in gat etc? Este sau nu este neaparat dragoste? (nu ma refer la mine)

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca se numeste chiar dragoste happy
Este o atractie mai mult big grin Dar se poate transforma cu timpul in dragoste adevaratawinking
Depinde si de persoanabig grin

| madalicious a răspuns:

Da este posibil. dar cand te apuca tremuratul mi imi suna mai mult a frica decat a dragostelaughing si nu .nu e neapoarat dragoste poate fi si simpatie si atractie poate fi si altceva nu neaparat dragoste!

| Silvia a răspuns:

Te-ai indragostit.Asta este cel mai frumos sentiment, mai ales daca este si impartasitbig grin.

| Victoria a răspuns:

Este posibil sa placi acea persoana, deoarece singuratatea te poate impinge sa-ti faci iluzii cu o persoana pe care o simpatizezi si pe care o cunosti destul de bine, chiar daca aceasta nu este neaparat cea pe care o cauti. Insa consider ca dragostea este ceva mult mai profund, este un sentiment care trebuie in primul rand impartasit si in al doilea rand alimentat. Atunci cand vei intalni persoana care te va iubi si ea la randul ei, vei putea spune ca stii ce inseamna dragostea.

| pisoias29 a răspuns:

Hmm... dragostea nu are limite...am patit-o si eu cu cineva din clasa...si cam asa era happy...

| Aurelia explică:

Tremurat, ma referam la faptul ca simti ca iti transpira mainile, ca ti se agita inima intr-un mod special, la asta ma refereamhappy