| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Este un baiat care pe la sfarsitul lunii septembrie s-a despartit de prietena sa dupa o relatie de 6 luni.Azi mi-a spus ca ma place...si si-ar dori o relatie lunga cu mine deoarece ne intelegem bine insa nu chiar acum... ce e de facut? Eu ce sa ii spun avand in vedere faptul ca imi place si mie de el?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i ca si tu il placi si ca esti dispusa sa-l astepti o vreme. Nu pe termen nelimitat.

| monyk a răspuns:

Buna, pai spune-i ce simti, spune-i ca il astepti cat timp e nevoie, fi alaturi de el sa vada ca meriti sa fi cu el, fi rabdatoare cu el si sigur vei avea rezultate bune.

| valy a răspuns:

Poi pentru inceput ar trebui sa il astepti ceva timp ca poate a iubito foarte mult pe ex...si acum sufera. Poate doar ti-a spus asa ca sa il intelegi si tu prin ce trece.
Eu zic sa incerci sa va gasiti, sa incerci sa il intelegi si sa il ajuti sa treaca mai usor peste situatia asta, si iti garantez ca iti va ramane toata viata al tau daca va veti intelege bine...:*

| georgiana a răspuns:

Incercarea moarte n-are! succes.winking

| oz a răspuns:

Pai ne intrebi pe noi?

| cary a răspuns:

Pai daca il placi cu adevarat si el vrea o relatie de lunga durata cu tine nu vad de ce ai refuza! numai ca art trebui sa te asiguri ca nu se combina cu tin pentru a o uita pe fost ca atunci e cam nasol! bafta!

| miky_3198 a răspuns:

Mda... mi-s-a intamplat si mie si nu am stat mai mult de 2 saptamana .bine asta in cazul meu nu si in al tau poate tu ai noroc... dar merita sa incerci pentru ca daca va intelegeti bine, va placeti fiti impreuna ...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca asa stau lucrurile, va iubiti la nebunie, intreaba-l ce-l retine pe moment? Care-i treaba cu tine, vin baietii si-si fac rezervare? Ori te vrea, ori pa si pusi, ca doar n-o sa te pui la naftalina pina se hotaraste elhee hee

| diatns a răspuns:

Cum naiba stie de la inceput ca vrea o relatie de "lunga durata"?!?! De chestiile astea nu-ti dai seama pe parcurs? Spune-i sa te caute cand se maturizeaza putin si vezi tu atunci daca mai esti dispusa sa-l iei sau nu.