| Butterfly7 a întrebat:

Este urina de culoare galben intens un semn de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Issabela26 a răspuns:

Poate fii un semn de deshidratare ( mai ales ca este vara) dar poate fii si o infectie(poti merge la medic sa fii sigura) EU sincer nu crred ca este un semn de sarcina dar nu sunt medic... happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexsas18 a răspuns:

Mai e o chestie nu neaparat de deshidratare iarna sau cand e mai racoare omul nu prea transpira si asa ca tot ce trebuie sa yasa afara {lichidul} toxinele asa ca urina este transparenta si limbede.
VARA omul transpira foarte mult asa ca urina este mai inchisa la culoare de obicei galben inchis pentru ca toxinele au iesit pe alt undeva.
deci cand e cal transpiram si urina e ma inchisa
cand e frig s nu prea transpiram urina e mai descisa
DE CE TRANSPIRAM
noi transpirap cand corpul nostru se incalzeste prea tare si se elimina prin piele toxinele care corpul nu are nevoie si ies prin piele sub forma lichida si prin evaporare corpul se raceste.
daca vrei sa incerci lingete pe mana si sufla sa vezi ca evaporarea se simte si e rece