| Corinaa2013 a întrebat:

Este vorba despre un baiat de care imi place. Vorbim foarte mult pe mess,glumim etc.,dar cand ne intalnim in viata reala,nu prea vorbeste cu mine, se rusineaza. Este un semn ca ma place? puppy dog eyes

21 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Deea depinde de la baiat la baiat nu este batut in cuie ca te place sau nu
Deci sunt 2 chestii:
1.Te place, si ii este rusine sa iti zica in fata deoarece este timid, si asteapta sa faci tu primul pas.
2.Asa este felul lui, sociabil in viata virtuala adica pe site-uri de socializare prin mesaje, dar in realitate este mai tacut asa
Ca de exemplu asa sunt eu,
Intreaba-l pe el ca sa stii sigurl, ca eu si cred ca cam nimeni de pe acest site nu stie ce este inima lui.Succes!

| unknownn a răspuns:

Este semn ca e cam piz** si i-ar trebui o pereche de testicule.

| Pain03 a răspuns (pentru unknownn):

Bine ca esti tu mai cu,, testicule", daca ma intelegi.Lumea chiar nu are nevoie de javre gen TU, mai bine te-ai lasa de comment-uri.

| unknownn a răspuns (pentru Pain03):

Ce-ai patit cocosel? Crezi ca faci parte din categoria asta?
Javra e mama ta care te-a facut din greseala slobozim-as pe fata ei!

| Pain03 a răspuns (pentru unknownn):

Get a life, my friend.

| unknownn a răspuns (pentru Pain03):

Cea mai idioata replica pe care ai putut s-o dai! Ai bagat aforismul asta din cauza ca si tu stii ca e adevarat ce am zis si n-ai contraargumente de adus!

| Pain03 a răspuns (pentru unknownn):

Ai terminat? Chiar nu vreau sa purtam o discutie cu caracter neeprielnic acestui site, daca ma intelegi.

| pitbull93 a răspuns:

Ia-l mai incetu la inceput pana se obisnuieste cu tine si dupa aia o sa fie mult mai bine crede-ma

| Corinaa2013 explică (pentru pitbull93):

Pai ne cunoastem de 7-8 luni si ma cunoaste foarte bine, dar nu zice nimic straight face

| pitbull93 a răspuns:

Pai spune-i asa ca daca iai zice sa fiti impreuna ar accepta

| Pricked a răspuns:

Poate te place, poate vrea sa fiti prieteni. Intreaba-l.

Bafta!

| Corinaa2013 explică (pentru Pricked):

Mi-a zis ca ma place putin, in procent 5%. dar mi-a spus asta ca l-am intrebat eu

| Pricked a răspuns (pentru Corinaa2013):

Ei bine, ti-a confirmat ca te place.
Daca vrei sa te cuplezi cu el, doar intreaba-l asta.

| Corinaa2013 explică (pentru Pricked):

Dar as vrea sa faca el primul pas, o sa mai astept, poate nu vrea sa fim impreuna si o sa se supere daca ii zic eu

| bogdan72 a răspuns:

Te place. Din ce zici tu sunt aproape sigur ca te place. E mai timid, nu stiu cum rezolvi tu, ca fata, situatia asta, dar asta e raspunsul la intrebarea ta. Succes! laughing

| Love4Music a răspuns:

Intreba-l daca vrea sa fie cu tine, daca il astepti pe el, el fiind mai timid ar putea sa nu aiba curajulbsa faca primul pas.

| Nelamuritul a răspuns:

Daaaa mult si bine.

| zoeZoe a răspuns:

Daca se si inroseste sau se fastaceste, e timid sigur si te si place. Asa sunt multi viteji pe net si in real mieluseibig grin

| Corinaa2013 explică (pentru zoeZoe):

Nu am observat sa se inroseasca, doar ca se "fastaceste" (cum ai zis tu laughing )

| zoeZoe a răspuns (pentru Corinaa2013):

Nu-l mai intreba daca te place, il inconfortezi.Si daca ti-a zis 5 % e foarte putin, ti-a zis=o asa, ca sa nu il mai intrebi de fapt.
Iar pe net vezi daca te cauta si el, daca iti scrie sau doar tu ai initiativa.
Poti sa cochetezi cu el dar fa-o finut sa nu i se urce la caphappy

| Corinaa2013 explică (pentru zoeZoe):

L-am intrebat prin septembrie asta si el incepe primul conversatiawinking