| Mkeynes a întrebat:

Esti intr- o relatie da? Tu iubind fata ii spui sa doarma la tine daca tot are posibilitatea (ea refuza cautand motive ca nu poate) asta insemnand ca? Ea nu isi doreste asta este?
Atunci cand iubesti pe cineva vrei persoana aceea langa tine si cel mai frumos sa doarma langa tine.Am dreptate sau ma insel? Poate e vina mea sad

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai chestia asta este... abstracta oarecum, tine de perspectiva ta. Pentru mine poate inseamna altceva, pentru toti cei care raspund altceva. Nu este vina nimanui.

Da, este frumos sa dormi langa persoana iubita (s-a facut chiar si un studiu si s-a demonstrat ca cele doua persoane traiesc mai mult -asta daca nu e si a 3-a laughing - ). Dar poate ea nu vrea ca nu este momentul. Toate se intampla la timpul lor, daca va iubiti nu trebuie sa grabiti lucrurile, trebuie sa o luati usor.

Tu poti sa te indragostesti intr-o secunda de cineva sa zicem si acea persoana la fel. Asta inseamna ca diseara dormiti impreuna? Nu. Deci lasa timpul sa isi faca treaba. Nu este vina nimanui ca nu exista o vina. Doar a ta, daca presezi fata.

Bafta sa ai si multa intelegere! ^_^

| Mkeynes explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mkeynes):

Cu placere ^_^

25 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu fi fraier si nu deveni catelusul ei sunt atatea fete care din prima seara daca le inviti vin la tine. nu trebuie sa ii te milogesti, arata-i unde e usa si mergi mai departe si cautati alta care sa te aprecieze

| RB26DETT a răspuns:

O iei frumos la intrebari si afli ce o face sa nu doarma cu tine, nu avem glob de cristal sa ne uitam in el pentru a gasi raspunsul, daca sunteti la inceputul relatiei poate crede ca vrei sa treci la pasul urmator, nici eu nu mi-am convins prietena sa ramana la mine peste noapte dupa 2 saptamani de relatie tongue dupa aproape un an de relatie ne-am mutat impreuna totusi...
Ia si vorbeste cu ea, spune-i ce ai de gand, ce vrei de la ea, intreab-o adevaratul motiv pentru care nu vrea sa ramana.
Posibile motive :
-Nu o lasa parintii
-Sunteti la inceputul relatiei
-Este mai timida si ar iesi din zona de confort daca ar accepta sa doarma la tine in cazul in care locuiesti cu parintii
etc...
Mai intai gandeste logic, daca la toate intrebarile astea raspunsul este 'Nu' atunci iti poti pune problema asa cum o adresezi aici.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate la faza asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai dreptate, dar nu o să dormiți în prima noapte, căci va fi obositor.
Așa că ea vrea să doarmă noaptea.

| Sofer a răspuns:

Îți spun din relația mea trecuta. Pe care am rugat-o pe fosta iubita sa vina sa dormim împreună dar venea cu scuza ca nu vrea la mine și nici eu sa dorm cu ea la ea acasă. Și părinți ei au zis ca ce sa caute la mine acasa. Deci asa ceva sa nu îți vina sa crezi. Și da, eram majori laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Sofer):

Pai da, pentru ca nu ai fi stat lângă ea ca o "mumie ". Si parintii nu s de acord, oricum urat din partea lor daca aveati o relație stabila sa se bage asa aiurea și din partea ei la fel ca nu a făcut ce a simțit (mai știu eu un caz )
Dormit la cineva acasă =sex laughing si numa poți contrazice

| Sofer a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Logic ca la sex se gândeau. Dar sex poți face oriunde atâta timp cât iesea din casa sa ne întâlnim. rolling on the floor

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Sofer):

Ehh nu prea merge asa sad

| Sofer a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

La mine a mers.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Sofer):

Atunci nu ma bag laughing

| Mkeynes explică (pentru BuBBlesykeSs):

Pai nu e prima data cand facem sex deci

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mkeynes):

Pai ati facut dar nu au stiut parintii ei laughing

| Mkeynes explică (pentru BuBBlesykeSs):

Adevarat laughing

| Goete a răspuns:

Nu ai specificat daca sa doarma dupa sex sau sa doarma ca sa faceti sex
E diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă simt confortabil sa dorm cu cineva in pat. sad
Și Nu-mi las eu ursulețul pentru orice iubire.

| CravataAlbastra a răspuns:

Poate ea se gandeste ca vrei sa ramana la tine peste noapte pentru a face sex. Poate nu e pregatita pentru asta. Tu ce ganduri ai? Îi poti spune ca vrei sa ramana la tine ca sa dormiti si sa petreceti timp impreuna daca asta vrei si poate asa va ramane si ea daca are incredere in tine bineinteles.

| Mkeynes explică (pentru CravataAlbastra):

Da i-am spus asta
Dar am facut sex
Nu asta i problema
Dar eu voiam sa stea la mine
Ca asa sunt eu vreau sa dorm langa persoana iubita sti ce zic

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Mkeynes):

Am inteles. Nu ai intrebat o de ce nu vrea sa ramana? Spune-i si ei ce mi-ai zis mie si vezi ce spune.

| Mkeynes explică (pentru CravataAlbastra):

Degeaba. i-am spus dar na

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Mkeynes):

Dar ce? ce a zis?
ma gandesc sa nu fie aici un deficit de comunicare

| Mkeynes explică (pentru CravataAlbastra):

Ma gandesc ca poate i este rusine de maicasa ca inca nu i-a spus ca suntem impreuna
Desi masa banuie ca noi stam de dim pana seara tarziu

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Mkeynes):

Intreab-o, spune-i gandurile tale, altfel noi habar nu avem ce gandeste ea. happy