| anonim_4396 a întrebat:

Eu am ajuns cu iubitul meu sa nu mai avem ce sa mai vorbim atat acasa, cât și în oras. Nici când e ziua mea nu inițiază conversatii, nu stiu nu avem conversatii lungi interesante, despre noi sau romantice. Mereu vad cupluri care vorbesc intr-una si noi abia legam 2 cuvinte și stam pe telefoane. Eu initiez conversatii dar nu ne lungim prea mult, și când vorbim vb chestii simple, de scurta durata ce vedem în jur sau unumit lucru ce ne place atat. Cum îl pot implica mai mult emotional pe partea de comunicare pe iubitul meu? Simt ca vorbesc cel mai mult în relatie si gestual si ma simt prost ca sunt singura în asta.Multumesc de pareri.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lăsa-ti telefoanele deoparte si incercati sa cautati un subiect de discutie. Probabil ca si varsta voastra va cam impiedica sa gasiti un subiect comun.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Vorba multa, sărăcia omului

| CristiDinBucuresti a răspuns:

El are pe alta asa ca s-a saturat de tine desparte te de el ca nu va potriviti deloc, ce varsta ai?

| ania a răspuns:

Dacă locuiti impreună fără căsătorie, e o mare greseală, nu aveti binecuvântarea Creatorului peste relția voastră, oricefaci numvaiesi bine.

| Violleta2022 a răspuns:

"Cum îl pot implica mai mult emotional pe partea de comunicare pe iubitul meu?"

Este foarte simplu: face-ti regula ca atunci cand sunteti impreuna sa inchideti telefoanele si cum nu mai aveti ce face o sa incepeti sa vorbiti intre voi.

| lpavel a răspuns:

Pai sa nu te simti naspa din cauza asta! Baietii/barbatii vorbesc mai putin decat femeile, unii abia mai scot cateva cuvinte, dar asta nu inseamna ca nu te apreciaza, ci pur si simplu nu are ce sa zica dar nici nu-si da silinta sa caute vreo tema de conversatie pentru ca baietii vorbesc doar ce este necesar nu vorbesc ore in sir despre nimic laughing vei intelege odata asta... Deci nu incerca sa fortezi ceva ce nu merge, lasa sa treaca timpul normal, daca nu aveti ce va spune, nici o problema, va tineti de mana, va sarutati etc, astea sunt romantice nu vorbitul despre nimic!

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru lpavel):

Deci conversatii lungi despre orice, cu deschidere emotionala unde spui ce ti place și el la fel și va descoperiți unul pe altul și simți ca e asa o conexiune puternica este un nimic? E clar ai gresit lumea, aici suntem oameni care dorim conexiune prin ceea ce spunem

| lpavel a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Eu nu m-am referit la astfel de conversatii ca atunci sigur are si el ceva de spus! Nu-mi rastalmaci cuvintele, stii foarte bine la ce m-am referit...

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru lpavel):

Pai asta spune ca sunteți simpli, ca nu vreți vorbareala multa si degeaba. Dar eu m-am referit în postare la sensul bun al unei conversatii care apropie 2 oameni, nu palavrageala aiurea.

| lpavel a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Pai de exemplu tu daca ii zici acelui baiat ca il iubesti si tot felul de declaratii de dragoste iar el tace, nu are nimic de spus, e clar ca nu te iubeste, nu mai ai ce sa schimbi, dar poate daca continui asa cu timpul te va iubi, cine stie, dar in momentul de fata, el nu te iubeste de aceea nu spune nimic ca nu simte nimic pentru tine, e cu tine doar sa nu fie singur!

| TimberWolf a răspuns:

Pare neserios prietenul asta al tau, daca ai peste 18 trimite-mi o poza sa vad cum arati, si dupa daca imi placi putem vorbi cat vrei tu.

| Mda01 a răspuns:

Telefoanele jos cand sunteți împreună si si dreptate, daca nu se implica si el pe partea de comunicare relatie e pe sfârșite, nu poate sa mearga lucrurile bine asa.