| anonim_4396 a întrebat:

Eu am doar 14 ani, dar tare eu as vrea ca sa fac dragoste cu un baiat.de multe ori imi inchipui cum ar fi asta. un baiat de la mine dun clasa mi-a propus 1 data dar mi era frica.si inca nici o data n-am facut sex.sunt virgina!? ce sa fac.sa astept la 16 ani cam asa sau sa ma duc cu el?; )

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Ia da-mi adresa colegului tau sa i rup co@y%#! la 14 ani ce sunt prostiile alea?
Io la 14 ani faceam chiftele din namol ( glumesc) si voi.
Io nu sunt nimeni sa va spun ce sa faceti si ce nu.
Dar tu esti fata esti virgina el e baiat de tine vor trage toti baietii dupa ce te vei culca cu baiatu ala ca sigur se va lauda si vor vrea si altii ce vrei sa nu poti sa iesi afara din casa de frica ca te ia vr-o unu sa. ca de daca tu la 14 ani ai facu-o cu colegu.
Sincer esti prea mica, si sunt sigura ca nu esti pregatita, lasa sexu / dragostea ai toata viata inainte nu iti zic sa te ocupi de scoala dar gasesteti alte ocupatii corespunzatoare varstei.
Daca vrei sa faci sex cu colegul tau ar trebui sa iei in calcul cateva lucruri : dupa contactul sexual:
1 Te ingrasi sau nu neaprat dar te deformezi iar corpul tau va lua niste proportii de gogosica, deoarece tu abia acum incepi s ate dezvolti
2 daca nu va protejati se anunta ca ploua cu bebelusi
3 Exista foarte multe boli venerice pe care le poti declansa,
4 Ce vor zice parintii tai?
5 Ce va crede lumea despre tine daca tu de la 14 ani nu mai esti virgina?

Sper sa merit funda si sa sper ca tu sa iei decizia corecta

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai mai rezista pana la 18 ani ce bine ar fi dar nu suporti.

| SteauaNordului a răspuns:

Buna
Eu nu iti pot impune ce sa faci cu corpul tau, trebuie sa simti tu cand vei fi pregatita.
Totusi la 14 ani esti prea mica, sexul la 14 ani are urmari grave: te dezvolti anormal, spre exemplu iti cresc sanii inegali.
Plus de asta sexul cu un baiat din clasa nu e o idee prea buna ca apoi vei auzi vorbe despre tine cum ca esti c*** si alte alea. Mai incolo cand vei gasi un baiat pe care o sa il iubesti o sa iti para rau pentru ce ai facut. Sexul nu se face la intamplare, se face cu o persoana la care tii, si nu de la 14 ani, de la 17=18 ani cel mai devreme, incolo

| kanajambe a răspuns:

Imagineaza-ti doar.
Asteapta, poti astepta si mai mult de 16 ani. Tine cont, o fata virgina este mult mai cautata. o sa iti dai seama asta pe parcurs.In schimb una care o face de la 14 ani va fi vorbita peste tot, nu va avea nicio relatie serioasa

| catalin911_1288 a răspuns:

Nu stiu daca il cunosti bine sau este prietenul tau eu as zice da

| anyska_5562 a răspuns:

Ms=*

| Maryna_1397 a răspuns:

Ar mult mai bine daca ai ri-ai incepe viata sexuala mai tarziu.Iti garantez eu ca no sa pierzi nimic asteptand cativa ani. Daca nu ok, dar te-ai gandit la consecinte dupa aceea? Treaba tha daca vrei sa ai un copil la 14 ani.Si cum il vei creste? Crezi ca iubitul tahu nu te va parasi cand va auzi ca esti insarcinata?

| eusiatat_9429 a răspuns:

Sincer, nu crezi ca ești cam mica, părerea mea e sa mai aștepți, eventual ar fi de bine sa fie o persoana speciala prima, pentru ca nu o sa uiți niciodată. Acum tu ști ce și cum vrei, noi putem sa spunem multe și tu sa faci tot ce vrei, dar gândeștete ca este copilăria ta și cel mai important viata ta (știu suna ca și cum as fi unul dintre părinții tai, te asigur ca nu sunt tatawinking ) nu zic sa te călugărești, dar totuși e cam devreme zic eu. Bafta și sper ca te-a ajutat răspunsul meu.

| UnuAltu a răspuns:

Masturbeazate pana la 17-18 ca sa stii cam ce senzatii si palpitatii o sa ai su cu timpul sati pierzi si frica. La 17-18 ar fie bun dar la 14 prea mica

| Suka_8621 a răspuns:

Nu e varsta adecvata.desi in ziua de azi orice e admis.Traieste-ti copilaria vei avea timp de sex, de relatii de lacrimi din dragoste mult timp de pe la 17 ani incolohappy

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Draga mea, la 14 ani e un pic cam devreme... Si nu ai cum sa faci dragoste cu cineva pe care nu il iubesti, doar sex. Plus ca sunt sigura ca nu ai nici cea mai mica idee despre mijloacele de contraceptie si despre BTS-uri (boli cu transmitere sexuala gen SIDA, sifilis etc). Cel mai bine astepti pana cand esti sigura ca asta este ceea ce iti doresti. Si stii cum se zice, prima oara ar trebui sa fie de neuitat. Asa ca mai bine astepti sa o faci prima oara cu cineva pe care chiar o sa il iubesti si care o sa te iubeasca cu adevarat, pentru ca atunci o sa fie mult mai frumos decat sa iti incepi viata sexuala la 14 ani cu un coleg cu care nu ai nici-o legatura, si sa risti ca el sa se laude baietilor ca "Uite-o ba si pe curva asta, am f*tut-o alaltaieri." si sa te faci si de ras.

| Andreey123 a răspuns:

Hai ca o fac eu cu tinerolling on the floor

| fabiola a răspuns:

La tine curiozitatea este mai mare decat dragostea!

| anonymusss_4604 a răspuns:

Cu rabdarea treci si marea...ai tot timpul din lume la dispozitie, deci nu te grabeste nimeni, nu este o varsta standard dar o vei face atunci cand esti pregatita si mai ales cu cineva care merita.parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu iti recomand, pentru ca daca o faci cu un baiat cu care nu ai o relatie serioasa o sa le zica la toti si poate nu suporti barfele.
Si ce rost are sa o faci o data, de doua ori. dar nu din dragoste.
Eu zic sa te gandesti ce vrei.
Daca iti incepi viata sexuala acum mai tarziu ce o sa faci?
Ai auzit prostia asta de 100 de ori si mereu te'ai gandit ca mai tarziu cel care a zis'o crede ca o sa fi pe varianta.
Nu, nu la asta s-a referit nimeni. Cel putin nu eu! O sa faci sex acum, o luna sau doua, si o sa te plictisesti de sex!
Si mai tarziu nu o sa mai ai nici un chef.
Eu nici nu mai vreau relatii sexuale, ma apuca toti nervii cand aud de asa ceva oh go on si zic next cum aud ca vrea asa cevawinking.

| RobertTmroo a răspuns:

A fi virgina, nu e ceva rau, acum nu trebuie sa povestesti tot colegelor pentru ca ele de obicei influenteaza in rau, mai ales intr-un anturaj neadecvat sunt bune doar de aratat cu degetul, si atunci e normal ca tu sa te simti "diferita de ei", dar crede-ma tu esti cea "normala" si continua sa fi asahappy, iar legat de momentul in care trebuie sa se intample asa ceva, asta e decizia ta, dar cat mai incolo cu atat mai bine, si neaparat trebuie sa fie cu o persoana fata de care simti sentimente frumoase si care la randul lui simte sentimente frumoase pentru tine, nu trebuie sa faci "dragoste" doar ca sa fi la moda cu unele colege care poate fac asa ceva la varsta de 14-15 ani.
Mai bine asteapta momentul si persoana potrivita pentru ca altfel o sa iti para rau ca ai facut dragoste cu cine nu trebuia si mai ales ca daca se va intampla asa "doar sa fie" sa stii ca nu va fi ca in visele tale, nu va avea deloc farmec si probabil iti va parea rau toata viata ta ca ai facut-o acum.
Si cand vei gasi persoana cu care sa faci dragoste, intereseaza-te de tot felul de metode contraceptive (prezervativ si altele), nu fi credula la povestile unora de genul "stiu eu cum se face si nu se va intampla nimic"winking.
Multa bafta la scoala si nu te grabi cu astfel de lucruri, gandeste-te bine ce vrei sa faci, cu cine vrei sa faci, si cand vrei sa facihappy!

| cris_5302 a răspuns:

Esti prea mica sa faci asta.Asteapta pana la 18-19-20 de ani. Crede-ma o sa fie mai bine

| ionut7782 a răspuns:

Asculta-ma cu atentie.la tine nu este dragostea cat este curiozitatea in plus cu colegul tau? te va stie toata scoala apoi.nu iti recomand sa faci asta.esti inca mica.multe fete fac asta si le dauneaza mai tarziu.in plus in nici un comentariu nu ti-a zis nimeni ca prima data e dureros.nu e placerea care ti-o imaginezi tu.asa ca sfatul meu este sa stai cumintik.nu face vreo prostie care mai tarziu sa o regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la el si zi da

| chocolattee a răspuns:

Am trecut si eu prin momente de genul ca tine'. dar' m-am gandit sa nu ma ofer asa usor nimanui, oricat de tentata as fi fost. Cel mai bun sfat al meu e sa astepti. pentru ca mai incolo s-ar putea sa regretihappy sexul are anumite beneficii, dar. si "contraindicatii"
si implica si o responsabilitate mare, eu am asteptat pana la 17 ani cand zic eu ca a fost ok, poate putin cam devreme dar okhappy, ca regret acum nu mai conteaza, dar gandeste-te bine, pentru ca dupa ce o vei face vei zice " pentru asta se face atat tam-tam?". Si asta din ce cauza, pentru ca sexul pana acum ceva timp era doar dupa casatorie asa ca ideea de a-l practica mai devreme a fost gasita incitanta si abordata de cat mai multi. Daca chiar vrei sa o faci, lasa-l sa iti demonstreze daca merita.si nu uita, barbatii sunt in stare de oricebig grin. succes>big grin

| LadyM_7443 a răspuns:

Haoleo! Eu am 15! Inseamna ca gata, sunt fata batrana! rolling on the floor)
Pe bune, acum. Nu e de varsta, cat e de nehotararea ta. Pai din moment ce vii si pui o astfel de intrebare pe un site nu inseamna ca esti hotarata sa i te daruiesti cu totul, cum e vorba aia laughing
P. S. ti se pare incitant ca lumea sa te creada curva? Iti spun eu: nu e. Despre mine se vorbeste ca am facut unele lucruri care nici nu mi'au trecut vreodata prin gand. Majoritatea colegilor ma considera ceea ce nu sunt, si se uita la mine ca la ultima fata. Vrei sa fii in situatia asta? Iti raspund tot eu: nu vrei!
Ai grija de tine!

| scumpul a răspuns:

Cel mai indicat este sa o faci atunci cand simti ca esti pregatita, nu cred ca este necesar sa astepti o anumita varsta. uite id meu da vrei sa mai vorbim despre asta sqmpulsqmpul; funda