| antoniaidk a întrebat:

Eu am stat cu un baiat care ma iubește foarte mult, dar oricât de mult ma iubește eu nu ma pot îndrăgosti de el.Am zis sa văd cum e cu altcineva ca poate m-as putea îndrăgosti de altcineva.Intr-adevăr,era tot ce trebuie, mai puțin comportamentul lui fata de mine nu era tocmai Ok.In timp ce stateam cu el ma gândeamce frumos ma trata primul meu iubit și eram trista mereu ca eram obișnuita sa fiu tratată ca o prințesa. Apoi băiatul asta care ma iubește era foarte supărat ca l-am lăsat așa ca am revenit la el si l-am lăsat pe cel cu comportament urat, dar acum ma simt tot trista și simt ca totusi n-am făcut ce trebuia, deși dacă cineva nu se comporta cu tine cum meriti,ar trebui sa-l lași,am făcut asta, dar simt
ca am plecat de unde am pornit. Si pe oricine as caută, nu exista baiat sa se comporte mai frumos cu mine decât asta primul.
Ce sa fac?
Dau funda!

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Un conpromis. Ori stai cu cel care te trateaza frumos, ori vă despărțiți definitiv. Ce nu are ăsta de te tratează ca pe o prințesă nu ai zis, dar nu cauta omul perfect, că nu există. Ăla e doar in filme si in maxim primele 6 luni de relatie.

| anonimuIl a răspuns:

Stai cu cel pentru care tu simți ceva până găsești altul și să simți ceva pentru el.

| iKOSTIN a răspuns:

Mai incearca! Antonia treaba cu indragosteala e ok pentru atunci cand vrei sa iti faci o familie. Pana atunci experimenteaza viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum totul s-a intamplat in trecut, nu mai are sens sa intrebi ce sa faci, fiindca trecutul nu se poate schimba si nici nu are sens sa ramai blocata cu intrebarea asta fara sens.

Ce poti face acum?
Iti cauti alt baiat, iar de data asta speram sa va placeti reciproc, ca sa functioneze relatia.

Ideal este sa inveti din greselile trecutului si sa nu le mai repeti, ca sa nu mai suferi.

| Crackman a răspuns:

Lasa pe ala primul in pace sa gaseasca pe cineva ce il apreciaza

| Together a răspuns:

Cu cat arati mai ok cu atat poti atrage tipi mai de calitate in viata ta, si ai de unde alege. Mergi la sala, cauta, si vei gasi ceva ce iti place pana la urma. Sau nu merge la sala, dar o sa dureze mai mult.

Daca esti trista cu cineva nu are rost sa fii cu el.

| RAY a răspuns:

Lai înșelat pe tipul care tr iubea mult au fugit la unul frumos și acum te simți trista, te simți fericita ca ți ai bătut joc de ala