| AlecSsS2002 a întrebat:

Eu cred ca unei fete pe care o ador foarte foarte mult si ei ii place de mine, cum as putea sa aflu sau sa fac primul pas? Eu cred ca si ei ii place de mine.

3 răspunsuri:
| N0H4CK a răspuns:

Sefu, te sfatuiesc sa nu cumva sa-i aprobi ca ii place de tine, ca risti sa o mierlesti si chiar daca te place. Fetele nu-s ca baietii, au un mod diferit de flirt si se poate confunda foarte usor cu niste gesturi prietenesti. Invit-o la o intalnire, plimba-te cu ea, creeaza momente romantice, incearca sa o saruti, si daca merge, merge, daca nu, nu

| VICTORTPURO a răspuns:

Salut, multe din asa presupuneri sunt de multe ori gresite in real, ca sa afli totul o poti face simplu, daca ai destul curaj sa ii dai de inteles intr-un mod direct ca o placi, ori sa o intinzi putin prin discutii si iesiri, si deja o sa vezi cum se atarna ea fata de tine, in asa fel o sa afli cu siguranta daca exista ceva sanse sa fiti impreuna, dar sa iti creezi singur aluzii si ceva in care nu esti sigur din partea ei este cam gresit fara a sti cu adeverat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te consideri ''barbat'' in acesl caz este de datoria ta ca tu sa fii cel care face acel prim pas. In caz contrar daca esti doar un biet ''mormoloc'' rusinos, sfios si lipsit de initiativa, te poti astepta ca in scurt timp sa vina un tupeist ''smecher'' care ti-o va sulfa fara sa stea prea mult pe ganduri, inainte ca tu sa te dezmeticesti. big grin