| anonim_4396 a întrebat:

Eu cu logodnicul meu ne dorim foarte mult un bebe. ce putem face pentru a nu se lasa asteptat, niste " mituri " pentru a ramane insarcinata mai repede? dupa ce ejaculeaza desi am incercat chestia cu perna cum fac putina miscare ( adica ma misc din loc ) curge sperma...pe 11 mi-a venit luna aceasta

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Citeste: "Unul dintre ei a zis:,, La anul pe vremea aceasta, Mă voi întoarce negreşit la tine; şi iată că Sara, nevastă-ta, va avea un fiu.`` Sara asculta la uşa cortului, care era înapoia lui." (Geneza 18:10)
Domnul fie cu voi.

Elianna
| Elianna a răspuns:

O metoda care se foloseste este sa iei o luna, doua anticonceptionale si apoi in luna care urmeaza sa "trageti tare"! Sau sa-ti masori temperatura (din nefericire numai rectal) si cand aceasta sare cu 0, 3 - 0, 5 grade, cand se produce ovulatia (cam prin zilele 12-16 ale ciclului ) sa insistati.Mai bine uita-te pe acest link si stabileste-ti perioada de fertilitate singura:
http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/