| Marinescu_Ionut_Alexandru_1985 a întrebat:

Eu cu prietena mea am facut sex neprotejat. Dupa ce am ejaculat (nu in ea) m-am sters cu servetele umede si dupa iar am facut-o, poate ramane gravida? Urgent,

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici ca sa ramana gravida in conditiile astea stai linistit. Daca nu ai ejaculat in interior atunci nu trebuie sa ti faci griji.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rapunsul cert si corect este BINEINTELES CA DA. Insa numai daca este indeplinita conditia obligatorie ca sexul sa fi fost intretinut intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Este absolut sigur ca intotdeauna dupa ejaculare, o anumita cantitate de sperma ramane lipita de peretele URETREI. Dupa trecerea a 5-10 minute acea sperma prin procesul de fluidizare devine lichida si involuntar si inevitabil se scurge/prelingi din penis IN VAGIN si astfel cel de al 2-lea sex devine un SEX NEPROTEJAT cu ejacularea ''intentionata'' a spermei in vagin. Daca femeia in acel moment este in perioada fertila formarea sarcinii devine practic aproape intotdeauna INEVITABILA. Multa sanatate!

| Marinescu_Ionut_Alexandru_1985 explică (pentru corbulalbrosu):

Saptamana viitoare trebuie sa ii vina menstruatia

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Marinescu_Ionut_Alexandru_1985):

Pe baza studiilor si cercetarilor medicale s-a ajuns la concluzia certa si sigura ca ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual sunt 100% NEFERTILE. In fiecare zi din aceasta perioada sperma poate fi ejaculata in vagin fara retinere, fiindca formarea sarcinii este absolut IMPOSIBILA, deoarece in aceasta perioada in uter in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e în perioada fertilă, cu siguranță.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, este posibil sa ramana gravida. De ce? Este posibil ca pe canalul penisului sa fi ramas spermazoizi pe care i-ai eliminat in timpul celui de al doilea act sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cat timp ai inceput a doua "partida"? Da, sunt sanse foarte mari sa ramana daca ai facut-o imediat dupa.

| AdrianaB1 a răspuns:

Sincer nu stiu daca cineva de aici stie exact daca a ramas sau nu iubita da insarcinata, noi de unde putem sa stim?
Luati un test de sarcina, si vedeti SIGUR.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AdrianaB1):

Hormonul de sarcina hCH care este detectat cu ajutorul testului de sarcina, este produs de catre OVULUL FECUNDAT numai dupa implantarea acestuia prin asa numita NIDATIE in ENDOMETRU. Si fiindca acest lucru se produce dupa trecerea a minim 8-9 zile de la fecundarea ovulului, reiese ca uneori este posibil ca nidatia sa se intample doar dupa trecerea a 12-13 zile de la data intretinerii sexului. Plus ca OVULUL FECUNDAT reuseste sa produca cantitatea suficienta de hormon hCG care sa permita detectarea sa in urina, numai dupa trecerea a alte 5-7 zile de la data NIDATIEI. Fiindca in acest moment determinarea hormonului hCG in urina este absolut IMPOSIBILA, ar fi bine ca pe viitor sa NU mai indemni copii ''nestiutori'' sa arunce absolut INUTIL banii pe teste de sarcina care fiind efectuate inainte de momentul optim vor avea INVARIABIL rezultatul NEGATIV, dar care insa este unul 100% FALS. Este pacat sa fie gresit informati dar si indemnati sa faca teste INUTILE si mai grav sa fie convinsi de un rezultat complet eronat si FALS.

| SorinelCopilu a răspuns:

Ba sincer eu imi dadeam drumul in gagica mea si nu se intamla nimic a ramas gravida dupa doi ani de relatie asa ca **** mea poate sa foloseasca anticonceptionale