| snowman a întrebat:

Eu doresc sa ma intilnesc cu o fata care m-am indragostit dar eu sunt timid
si mie strica tot ce doresc sa fac ca sa ma intinlnesc cu ea...
dati-mi un sfat : cum scap de frica (timid)

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, esti baiat.deci curaj, nu te mananca, lasa timiditatea deoparte, nu ai nimic de pierdut daca incerci sa fi cu cea de care te-ai indragostit, fa-ti curaj si ai incredere in tine!

| Sara a răspuns:

Nu e greu, e si ea om, este ca orice fata de pe strada. Sa nu dai cumva impresia ca esti timid, si nici cumva sa ii zici, nu ti'as recomanda sa bei ceva energizant inainte caci nu e de bine. Mergi cu fruntea sus, si bafta, orice sut in fund e un pas inainte. Nu pleca de acasa cu ideea ca va fi un esec, esti frumos, destept si fata o sa te placa! Succes, sper ca te am ajutat.

| larrii a răspuns:

Trebuie sa iti impui ca nu trebuie sa stai asa toata viata. trebuie sa prinzi tupeu, si ai sa vezi ca este mai usor.
bafta >big grin

| kara a răspuns:

Dragule, in primul rand, trebuie sa iti faci curaj. Te vei intalni cu ea si cu siguranta vei fi stangaci in preajma ei. Asta pentru ca esti foarte indragostit de ea si esti timid de felul tau. Dar, daca te gandesti ca totusi vrei foarte mult sa fii cu ea... Curaj! lasa lucrurile sa se intample de la sine. Dar vorba aia: Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in sac! Si e mult mai bine sa fii putin timid decat tupeis. Parerea mea, mult mai repede cuceresti o fata sincera cu timiditatea ta, decat daca ai fi un tupeist. prea mult tupeu o sa iti aduca numai fitoase in preajmawinking