| IonelaMaria1234 a întrebat:

Eu iau anticonceptionale la recomandarea medicului pentru a avea menstruatie. Fara ele nu prea am deloc. Dacă îmi incep viata sexuala voi fi ferita de o sarcina? Sau pentru asta trebuie luate altfel? Momentan iau o pastila pe zi la aceeași oră.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai după nunta, marita te fa sex si copii pentru asta face lumea sex sa faca copii.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, de o sarcina vei fii ferita dar de bolile cu transmitere sexuala, nu! De aceea este indicat sa folosesti PREZERVATIV, fiindca te protejeaza in totalitate.

| Together a răspuns:

Daca iei pastila cum trebuie esti ferita. Probabil si fara ele nu esti cea mai fertila femeie, dar cat timp le iei corect nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Nina74 a răspuns:

Da anticonceptionalele te feresc de o posibilă sarcina! Dar daca le întrerupi, sau se intampla o seara sa nu iei pastila si sa fi si in perioada fertila atunci este risc de sarcina! Dar la început pentru o posibilă boală cu transmitere sexuală folositi prezervativul!